© Dainius Putinas

Gyvenimas – tai sapnas

REŽISIERIUS: Gediminas Rimeika

KOMPOZITORĖ: Agnė Matulevičiūtė

SCENOGRAFAS: Oles Makukhin

KOSTIUMŲ DAILININKĖ: Sandra Straukaitė

ŠVIESŲ DAILININKAS: Julius Kuršis

CHOREOGRAFAS: Paweł Sakowicz

GARSO OPERATORIUS: Julius Janukaitis

PRODIUSERĖ: Rusnė Kregždaitė

PROJEKTO KOORDINATORĖ: Vaiva Gudaitytė

TECHNIKOS VADOVAS: Vladislav Bajaznyj

VAIDINA: Algirdas Dainavičius, Laurynas Jurgelis, Simonas Dovidauskas, Aistė Zabotkaitė, Povilas Jatkevičius, Vygandas Vadeiša, Žygimantė Elena Jakštaitė

MUZIKOS ATLIKĖJAI: Renata Marckinutė-Lesieur (vargonai), Vaidas Bartušas (vokalas)

PJESĘ IŠ ISPANŲ KALBOS VERTĖ: Aurelijus Katkevičius

 

PREMJERA: 2023 m. vasario 23 d. „Menų spaustuvėje“

TRUKMĖ: 2 val.

LAIKAS: rugsėjo 21 d. | 17:00
VIETA: Menų spaustuvė, Juodoji salė
KALBA: lietuvių su anglų k. subtitrais

 

Lietuvos teatro vitrinos naujienomis dalinasi LRT

***

Po pranašystės, kad Lenkijos princas, vienintelis sosto įpėdinis Sigizmundas, atneš nelaimes šaliai ir atims sostą iš savo tėvo, karalius Bazilijas įkalina sūnų bokšte. Sulaukęs pilnametystės, Sigizmundas išleidžiamas iš bokšto ir sužino savo tikrąją kilmę. Jaunuolis susiduria su visiškai nepažįstamu pasauliu, kuris, jo akimis, tėra sapnas. Tai iškelia juodžiausius princo troškimus, sužadina jo godumą ir aistrą valdyti taip, kaip pats supranta. Bet jeigu visa tėra sapnas, ar turi būti atsakingas už savo veiksmus?

Žymiausio brandžiojo baroko ispanų dramaturgo Pedro Calderóno de la Barcos kūrinyje „Gyvenimas – tai sapnas“ susipina nuotykiai, filosofija, kerštas, garbės troškimas, meilė ir intrigos. Interpretuodami šią klasikinę pjesę, spektaklio kūrėjai analizuoja konfliktą tarp laisvos valios pasirinkimų ir lemties, gilinasi į egzistuojančios ir susikuriamos realybės priešpriešas, nagrinėja teisingumo ir išminties klausimus.

Spektaklio režisierius Gediminas Rimeika sako, kad „pjesėje „Gyvenimas – tai sapnas“ skleidžiasi pamatinės temos, jau tapusios mūsų kasdienybės archetipais. Tai – garbės troškimas, meilė, kilmė. Calderónas vaizduoja tikrąja aistra degančius žmones ir parodo, kokius kelius jie yra pasiryžę nueiti vardan savo tikslo. Spektaklyje klasikinis teatras susilieja su avangardiniu teatru, taip suteikiant galimybę žiūrovui pasinerti į intrigų, meilės, nuoskaudų ir keršto kupiną sapną.“

 

***

Gediminas Rimeika Lietuvos teatre žinomas tiek kaip aktorius, tiek kaip režisierius. 2010–2012 m. jis studijavo teatro režisūrą Klaipėdos universitete, 2016-aisiais baigė aktorinio meistriškumo studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (kurso vadovas Oskaras Koršunovas). Ryškių vaidmenų sukūręs Oskaro Koršunovo, Łukaszo Twarkowskio, Antano Obcarsko, Pauliaus Markevičiaus spektakliuose, 2019 m. Rimeika pats ėmė režisuoti. Jo režisūriniams darbams būdinga atida aktoriui bei gyva eksperimento dvasia.

Bilietai