Dokumentinė opera ausinėms „Šiauliai (re)Sound“

Paraše – Indrė Bručkutė, režisava – Ričardas Matačius, muzika kūre – Agnė Matulevičiūtė, garsa dare – Justas Levickas, prodiusava –  Rasa Kregždaitė, padieja – Remigijus Ruokis.

 

Kaip betoninėje, urbanistinėje, šaltoje aplinkoje gimsta alternatyva ir muzika? „Šiauliai (re)Sound“ – tai dokumentinė opera ausinėmis, perkelianti klausytoją į garsųjį Šiaulių „Mančesterio“ laikotarpį. Tarp sprogimų ir susidūrimų su Princais, po pilku betonu girdisi nerimstantys jam sessions, repeticijos ir improvizacijos. Fabrikų darbuotojai buriasi į ansamblius ir keliauja po Sovietų Sąjungą. Viename namelyje medituoja budistai, glaudžiasi filosofai ir repetuoja orkestrai. Šiauliuose atsiranda country, Šiauliuose atsiranda punk rockas. Miesto kūrėjų balsais ir muzika 6 stotelių maršrutas pateikiamas klausytojams kaip kelio filmas, kuriame po truputį atsiskleidžia Šiauliai kaip vienas didelis, pilnas muzikos, alternatyvos ir paradoksų, garažas.

 

Klausyti audioturo:

 

Šiauliai. Kenc muzikanta nemuš

 

Petinis i Vairs

 

Kultūrke – Šiauliu Meka

 

Mokykla, Arklide i studentu kamps

 

Filuosafa nams

 

Estrada i muzika

 

Audiogide naudojama LRT, LKC, LNK televizijos, Šiaulių „Aušros“ muziejaus, Šiaulių regiono TV Splius, Šiaulių televizijos archyvinė medžiaga.

Projektą finansuoja Šiaulių miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.