Lietuvos teatro vitrinos konkursas

 

Teatro vitrinos – tai paplitęs renginys tarptautinėje teatro festivalių rinkoje, į jas atvyksta tarptautines teatrų programas festivaliams ir scenoms sudarantys prodiuseriai, kurių tikslas – per trumpą laiką pamatyti kuo daugiau konkrečios šalies spektaklių ir pastebėti kylančius talentus arba kviestis naujus žinomų kūrėjų darbus. Tad vitriną sudarantys kuratoriai prioritetą skiria tam, kas novatoriška, aktualu, o tuo pačiu – spektakliams, kurie turi potencialo keliauti į kitas šalis ir kurių temų laukas nėra lokalus.

Nuo 2022 metų kuratorių atrinkti ir vitrinoje pristatomi spektakliai  dalyvauja konkurse, o tarptautinė žiuri skiria tris apdovanojimus – jai pačiai paliekama teisė pasirinkti, už kokius nuopelnus.

„Ši idėja kilo ne dėl to, kad jaustume konkursų stoką teatre. Tai daugiau lėmė noras sužinoti, ką apie mūsų teatrą galvoja ir kaip jį vertina didžiulę patirtį ir akiratį turintys teatro ekspertai – prodiuseriai, teatrologai, festivalių ir teatrų vadovai. Neretai girdime, kad Lietuvos teatras neva jau atgyveno savo „aukso amžių“, bet sužinokime, kaip jį mato užsienio profesionalai,“ – sako festivalio meno vadovė Kristina Savickienė.

Trys žiuri apdovanojimai, skiriami spektakliui, asmeniui ar kūrybinei komandai (kaip pasirenka komisija), o pats prizas – tai muzikinis instrumentas tereminas, kuris savo skleidžiamais garsais puikiai dera su „sireniška“ dvasia. Žiuri suformuluoja ir paskelbia už ką skiriami apdovanojimai, taip pat pasidalina tekstu apie savo įspūdžius stebint Lietuvos teatro programą. Žiuri verdiktas yra labai svarbi vitrinos dalis, nes ji atskleidžia, kaip mūsų teatro darbai atrodo tarptautiniame kontekste, kokie kūrėjai, meniniai ieškojimai yra labiau vertinami užsienio profesionalų nei Lietuvos publikos ar kritikų.

Archyvas:

Lietuvos teatro vitrinos’22 konkursas

Lietuvos teatro vitrinos’23 konkursas