© Katri Naukkarinen

Encounters. Vilnius

The Feminist Secret Society of Helsinki (Suomija)

 

REŽISIERĖS: The Feminist Secret Society of Helsinki narės – Katri Naukkarinen, Amanda Palo, Olga Palo
PROJEKTO PARTNERIS: TINFO (Suomija)
BENDRAKŪRĖJOS IR ATLIKĖJOS: Vilma Raubaitė, Austėja Vilkaitytė, Livija Krivickaitė ir Milda Naudžiūnaitė

 

PREMJERA: 2018

TRUKMĖ: 90 min.

LAIKAS: spalio 4, 5 d. | 19:00
VIETA: Menų spaustuvė, Kišeninė salė

KALBA: lietuvių k.

*Spektaklis tinkamas neregiams ir silpnaregiams

 

„Encounters. Vilnius“ remia TINFO, finansuojamas Suomijos kultūros fondo

*** 

Esame įpratę matyti tuos, su kuriais bendraujame. Iš jų išvaizdos, veido, drabužių galime padaryti daug išvadų – apie pašnekovo amžių, socialinį sluoksnį, galbūt profesiją, išsilavinimą. O koks jausmas kalbėtis su kitu visiškai anonimiškai, bet sykiu – gyvai? Kai jo žodžiai, tarpininkaujant aktoriui, pasiekia ausis? Kaip auditorija, klausomės dviejų nieko vienas apie kita nežinančių žmonių dialogo, kuriame jie žodžiais bando apčiuopti vienas kitą bei pasaulį. Poetiška, tikra, improvizuota ir kasdien – vis kitaip. Džiaugiuosi, kad ši lietuviška „Encounters“ premjera tapo ir dar vienu bendru projektu su TINFO – Teatro informacijos centru Suomijoje.

Festivalio meno vadovė
Kristina Savickienė

 

„Encounters. Vilnius“ yra dviejų vienas kitam anonimais liekančių žmonių pokalbis. Jie vienas kito nepamato ir neišgirsta, taip pat lieka nematomi ir negirdimi žiūrovams, nes scenoje sėdinčios aktorės paskolina jiems savo balsus bei kūnus. Ausinėse girdėdamos balsą, atlikėjos jį atkartoja, bet nieko nevaidina – stengiasi kiek įmanoma autentiškiau perteikti kalbančiojo mintis ir toną.

Suomijos menininkių sukurtas metodas dviem žmonėm pasikalbėti gyvai, neatskleidžiant savo tapatybės, įdomus jau pats savaime, tačiau įdomiausias „Encounters“ vis dėlto yra dialogo dalyvių autentiškumas – jie leidžiasi į įdomią bendrų klausimų, temų, patirčių paieškos ekspediciją, mėgindami savo ir vienas kito atvirumo bei pasitikėjimo ribas. Taip atkreipiamas dėmesys į ryšį tarp žmonių, apmąstomas visuomenėje dominuojančių temų aktualumas, taip pat – buvimo galios pozicijoje, reprezentacijos, anonimiškumo ir empatijos klausimai.

Performanso kūrėjos Katri Naukkarinen, Amanda Palo ir Olga Palo kviečia pasvarstyti: ar spektaklyje sukuriama beveidė būklė leidžia bendrauti intymiau? Kaip vienas asmuo gali atstovauti kitam? Kokį galios santykį lemia toks komunikacijos būdas, kokia atmosfera gimsta tarp žiūrovų, atlikėjų ir anoniminių pokalbio dalyvių?

 


„Sirenos“ ir The Feminist Secret Society of Helsinki kviečia ne tik stebėti performaną, bet ir tapti pokalbio dalyviu.

🟠 Atrankoje gali dalyvauti visi noritys: netaikomi jokie amžiaus, lyties, patirties, išsilavinimo kriterijai. Tereikia užpildyti šią anketą: https://bit.ly/encounters-vilnius

🟠 Anketų lauksime iki 09.13

🟠 Apie atrankos rezultatus informuosime asmeniškai el. paštu.


Apie kūrėjas

„The Feminist Secret Society of Helsinki“ (FSSH) yra jau dešimtmetį gyvuojantis neformalus menininkių kolektyvas, kurį šiuo metu sudaro aktorės Iida-Maria Heinonen, Saara Kotkaniemi bei Kreeta Salminen, tyrėja, vizualaus meno kūrėja Katri Naukkarinen, režisierė, rašytoja Amanda Palo ir scenaristė, teatro režisierė Olga Palo. FSSH dažnai kuria performansus bei spektaklius, bendradarbiaudamas su įvairių sričių menininkais iš Suomijos ir užsienio. Taip pat kolektyvo narės organizuoja mokymus, rengia parodas, instaliacijas, veda diskusijas, publikuoja straipsnius.

„The Feminist Secret Society of Helsinki“ daug dėmesio skiria komandiniam darbui, todėl Olga Palo, Katri Naukkarinen ir Amanda Palo, besiruošdamos „Encounters“ rodymui „Sirenose“, surengė kūrybines dirbtuves lietuvių menininkėms. Bendradarbiaudamos su Livija Krivickaite, Milda Naudžiūnaite, Vilma Raubaite bei Austėja Vilkaityte, jos pritaikė kūrinį Lietuvos kontekstui.

 

*** 

„Encounters“ pasirodymas veikia retrospektyviai. Dieną po jo pastebėjau, kad šis darbas įsigėrė į mane giliau ir sutrikdė labiau, nei tuo metu, kai jį stebėjau.“

–Maria Säkö / Helsingin Sanomat

Bilietai