Blood Stories Lithuania

Mala Voadora (Portugalija)

 

REŽISIERIUS: Jorge Andrade
ATLIKĖJAI: Jorge Andrade ir Jonas Jurkūnas
SCENOGRAFAS IR KOSTIUMŲ DAILININKAS: José Capela
ŠVIESŲ DAILININKAI: João Fonte ir Jorge Andrade
PRODIUSERĖS: Cláudia Teixeira, Sofia Freitas
KOMUNIKACIJOS KOORDINATORĖ: Sara Cunha

 

PREMJERA: 2023

TRUKMĖ: 90 min.

 

LAIKAS: spalio 8 d. | 19:00
VIETA: Menų spaustuvė, Juodoji salė

„Blood Stories Lithuania“ bus staigmena tiek žiūrovams, tiek „Sirenų“ komandai, nes mūsų laukia spektaklio, pastatyto portugalų ir lietuvių kūrėjų, premjera. Man pačiai „Mala Voadora“ pasiūlymas bendradarbiauti neriant į DNR istorijas bei ieškant, kur galėjo susitikti dviejų iš pirmo žvilgsnio niekaip nesusijusių šalių žmonių likimai, pasirodė labai įdomus. Įprasta manyti, kad tarp Lietuvos ir Portugalijos egzistuoja mažai bendro, tačiau gal liksime nustebinti, jog DNR krauju perduoda daugiau informacijos, nei žodinė istorija bei atmintis.

Festivalio meno vadovė
Kristina Savickienė

 

„Blood Stories“ – tai biografinis spektaklis ir tęstinis meninis projektas, kurio idėja paremta genetine dviejų nepažįstamų žmonių analize bei iš atliktų DNR tyrimų gimstančiais pasakojimais. Festivalio metu savo istorijomis pasidalins portugalas, teatro režisierius, aktorius Jorge’ė Andrade’ė ir lietuvių kompozitorius Jonas Jurkūnas. Jie iki premjeros turės:

  1. atlikti DNR tyrimą, kuris pagal biologines charakteristikas padės susipažinti su giminės šaknimis;
  2. atlikti istorinį tyrimą, kurio metu jiedu išsiaiškins galimas dviejų giminių susitikimo galimybes (nuo socialinių tinklų iki migracijos, prekybos kelių, kolonijų, karų, imperijų…);
  3. suorganizuoti vietinės bendruomenės vakarienę, į kurią bus kviečiami istorikai, antropologai ir genetikai;
  4. sukurti fikcines istorijas, kurios užpildys DNR tyrimų įkvėpto pasakojimo spragas;
  5. pasiruošti spektaklio pristatymui, remiantis jųdviejų meninių interesų kryptimis, pavyzdžiui, muzika, šokiu, daile…

Belieka intriga, ką ir kaip papasakos Jorge’ė Andrade’ė su Jonu Jurkūnu. Galbūt jų istorijose, sklandančiose tarp faktų ir fikcijos, įžvelgsime ryšius, siejančius kiekvieną iš mūsų?

 

Apie kūrėją:

Jorge’ė Andrade’ė, „Mala Voadora“ teatro Porto mieste Portugalijoje įkūrėjas, yra režisierius, aktorius, tekstų autorius, aktyviai kovojantis už žmogaus teises. Jis gimė Mozambike, ketverių grįžo gyventi į Portugaliją, o jo teatras atspindi skirtingas šio menininko gyvenimo patirtis, taip pat – ir meilę dokumentikai. Tačiau kurdamas dokumentinį teatrą Jorge’ė Andrade’ė su komanda visuomet peržengia įprastas žanro ribas, naudoja daug šokio, muzikos, faktus papildo vaizduotės scenarijais. Jo spektaklis „Mozambikas“, „Sirenose“ turėjęs įvykti 2020 m., buvo atšauktas dėl pandemijos. Tuomet Jorge’ė pasiūlė festivaliui prisidėti prie naujojo savo darbo kūrimo – „Blood Stories“ gimė režisieriui bendradarbiaujant su kompozitoriumi Jonu Jurkūnu ir yra viena iš ciklo dalių.

Bilietai