© Saulius Jankauskas

Šiauliai. Kenc muzikanta nemuš

Pasakoja: Virgis Stakėnas, Remigijus Ruokis, Gintautas Mažeikis, Paulius Jasiūnas, Gintautas Gascevičius, Vidmantas Mikalauskas. 

Vaidina: Matas Dirginčius, Vygandas Vadeiša

 

LAIKAS: Rugsėjo 23 – spalio 9 d.

VIETA: Šiaulių geležinkelio stotis – Dubijos g. 44B, Šiauliai 

 

Klausyti:

1988-1989 metais rašytoja Jurga Ivanauskaitė žurnale „Nemunas“  parašo esė apie Bixus, analizuodama, kodėl tokios muzikinės grupės, kodėl atgimimas prasideda tarp betoninių namų. Kas buvo Lietuvos „Mančesteris“ ? Gamyklų rojus – „Vairas“, „Elnias“, „Verpstas“, „Nuklonas“. Naujojo pasaulio verslininkai – „Princai“. Betoninės džiunglės. 150 tūkstančių gyventojų. Inžinieriai, į rankas čiumpantys gitaras. Muzikantai, tarp susišaudymų ir sprogimų, klausantys punk rocko ir kuriantys naujas dainas.  

Dokumentinė opera ausinėms „Šiauliai (re)Sound“ 

Kaip betoninėje, urbanistinėje, šaltoje aplinkoje gimsta alternatyva ir muzika? „Šiauliai (re)Sound“  – tai dokumentinė opera ausinėmis, perkelianti klausytoją į garsųjį Šiaulių „Mančesterio“ laikotarpį. Tarp sprogimų ir susidūrimų su Princais, po pilku betonu girdisi nerimstantys jam sessions, repeticijos ir improvizacijos. Fabrikų darbuotojai buriasi į ansamblius ir keliauja po Sovietų Sąjungą. Viename namelyje medituoja budistai, glaudžiasi filosofai ir repetuoja orkestrai. Šiauliuose atsiranda country, Šiauliuose atsiranda punk rockas. Miesto kūrėjų balsais ir muzika 6 stotelių maršrutas pateikiamas klausytojams kaip kelio filmas, kuriame po truputį atsiskleidžia Šiauliai kaip vienas didelis, pilnas muzikos, alternatyvos ir paradoksų, garažas.

Bilietai