© Martynas Aleksa

Radvila Darius, Vytauto

Muzikiniai paveikslėliai iš Lietuvos televizijos archyvų

KŪRYBINĖ GRUPĖ: Karolis Kaupinis, Birutė Kapustinskaitė, Arnas Mikalkėnas, Kristupas Gikas, Kazimieras Jušinskas, Simonas Kaupinis, Goda Palekaitė, Julius Kuršis, Ervinas Gresevičius, Ignas Juzokas

PRODIUSERIS: Operomanija

 

TRUKMĖ 1 val. (vienos dalies)

PREMJERA: 2020 m. spalio 21 d.

SPEKTAKLIO KALBA: lietuvių su angliškais titrais

REKOMENDUOJAMAS AMŽIUS: 14+

LAIKAS: rugsėjo 25 d. 19:00 ir 21:00 
VIETA: Sodas 2123 (Vitebsko g. 23, Vilnius)

 

DĖMESIO! Į renginį žiūrovai bus priimami tik su Galimybių pasu, kurį galima gauti www.gpasas.lt arba žiūrovai, turintys Europos Žaliąjį pasą.

 

Čia, plėsdama teatro ribas atsiduria šiuolaikinė dokumentinė opera „Radvila Darius, Vytauto“. Karolio Kaupinio režisuotas audiovizualinis projektas ironiškai pasakoja apie cenzūros pabaigą televizijoje, kai tylėjimą pakeitė savo nuomonės turėjimas ir jo išreiškimo galimybė. Kalbėti pasiilgę žmonės, viena vertus, tauškia niekus, kita vertus – atvirai pasako visą tiesą.

Rimgailė Renevytė, lietuviškos programos sudarytoja

 

Paskutiniais devintojo dešimtmečio metais Lietuvos televizijoje baigėsi cenzūros laikotarpis. Eterį užplūdo ilgus metus kauptos problemos, pasiūlymai ir komentarai – visi panoro išsikalbėti. Formaliai vis dar neturėdami laisvės, žiūrovai greitai įsitraukė į naujos tapatybės, herojų ir geresnės ateities vizijos paieškas. Muzika, komentuojanti to laiko vaizdus, įtraukia žiūrovus į tragikomišką problemų naratyvą, prasidėjusį prieš trisdešimt metų ir besitęsiantį iki pat šių dienų.

 

Kūrinyje praeities nostalgiją keičia ironija dvelkiančios devintojo ir dešimtojo dešimtmečių garsinės interpretacijos, o koliažinėje atmosferoje nuolatos kyla absurdiškų pasikartojimų ir sentimentalių intarpų inspiruoti klausimai: ar visa tai – „lietuviško“ charakterio paieškos, ar žmogiškos būties ir buities kasdienybė?

 

Karolis Kaupinis – kino režisierius, žurnalistas. Gimė 1987 m. Vilniuje. Baigė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutą. Dirbo užsienio naujienų žurnalistu Lietuvos televizijoje. Sukūrė vaidybinius trumpametražius filmus „Triukšmadarys“, „Budėjimas“ bei ilgametražį filmą „Nova Lituania“, kuriais sėkmingai debiutavo Lietuvoje ir užsienio festivaliuose.

Bilietai