Stefan Kaegi (Rimini Protokoll) kūrybinės dirbtuvės šių metų „Sirenose“

2020-07-14

Šveicaras Stefan Kaegi (1972) studijavo vizualinį meną Ciuriche ir teatrą bei medijas Gyseno universitete Vokietijoje (Justus Liebig University Giessen). Kaegi sako, kad gyvena tarp Vokietijos ir Šveicarijos: daugiausiai kuria Berlyne ir Vidy, kur prodiusuoja dokumentinio teatro spektaklius, užsiima įvairiomis kūrybinėmis partnerystėmis viešojoje / socialinėje erdvėje. Kaegi apkeliavo Europą bei Aziją su dviem sunkvežimio vairuotojais iš Bulgarijos, paversdamas transporto priemonę mobilia „žiūrovų sale“ („Cargo Sofia“). Pastaruoju metu menininkas adaptavo interaktyvų spektaklį-pasivaikščiojimą „Remote X“ Taipėjuje bei Tunise, aktyviai keliavo su instaliacija „Nachlass“ bei spektakliu „Uncanny Valley“.

Kaegi yra gavęs Europos prizą už kultūrinę įvairovę, taip pat jam įteiktas šveicarų teatro Didysis apdovanojimas – Hanso Reinharto žiedas, o jo, kartu su kolegomis, vadovaujama kompanija „Rimini Protokoll“ jau apdovanota Fausto teatro prizu, Europos prizu už naujo teatro formas ir Venecijos bienalės „Sidabriniu liūtu“.

2000-aisiais menininkas kartu su vokiečiais Helgard Haug ir Daniel Wetzel sukūrė kolektyvą „Rimini Protokoll“. Naudodamas tyrimą kaip kūrybinį metodą, atlikdamas viešas apklausas ir įtraukdamas žmones į kūrybinius procesus, menininkas suteikia balsą „ekspertams“, kurie nėra profesionalūs aktoriai, tačiau turi ką papasakoti. Tarpdisciplininio meno kūrėjai savo darbus įveiksmina urbanistinėse erdvėse, parkuose, bažnyčiose, apleistuose pastatuose, kur medijų pagalba žiūrovai ar klausytojai patys tampa aktoriais. „Rimini Protokoll“ projektas „Utopolis“ tapo 2019 m. Mančesterio festivalio atidarymo renginiu.

Lietuvos publika jau gana artimai susipažinusi su Kaegi kūryba: dar 2005 metais „Sirenose“ buvo pristatytas trupės „Rimini Protokoll“ spektaklis „Sabenation“, 2016 festivalyje viešėjo interaktyvi Kaegi sukurta instaliacija-spektaklis „Nachlass, kambariai be žmonių“, o 2015 metais Lietuvos nacionaliniame dramos teatre įgyvendintas „Rimini Protokoll“ projektas „Remote Vilnius“. Šių metų „Sirenų“ festivalyje Stefanas Kaegi sutiko vesti kūrybines dirbtuves teatro žiūrovams ir profesionalams.

 

Bilietai