Festivalį SIRENOS atidaro SOLO Ansamblis

2022-09-09

 

Rugsėjo 23 d. Vilniaus tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“ kviečia  į vieną ryškiausių alternatyvių Vilniaus klubinių erdvių – gallery 1986, kur įvyks SIRENOS x SOLO Ansamblis koncertas. „Solo Ansamblis“ ir „Sirenos“  turi vieną bendrą vardiklį – teatras. Visa „Solo Ansamblio“ komanda – profesionalūs aktoriai, tad šis festivalio atidarymas – tai savotiška duoklė teatrui. Soluojantys ir ansambliu šokantys kūnai – scenoje ir aplink ją –  festivalio atidarymo vakarą.

 

Sirenų festivalis kasmet renkasi temą, aplink kurią sukasi visa programa. Šiemet ši tema – kūnas. Tai kūnai, kuriais kovojame, už kuriuos kovojame, kūnai, kurie groja, šoka, vaidina, gimsta ir miršta. Kartu su SOLO ansambliu SIRENOS kviečia išjudinti savo kūnus.

 

SOLO ansamblio nariai yra keturi patyrę aktoriai, kurie sąmoningai nusprendė atsisakyti perdėto artistiškumo scenoje. Sutelkę visą dėmesį į gyvą atlikimą, sceninę patirtį jie išnaudoja gyvo potyrio sintezei. Priekabūs garso kokybei, detaliai planuojantys kiekvieną šviesos ir dekoracijų akcentą, „Solo Ansamblis“ pasirodymų metu panardina savo klausytoją į padūmavusią šokio miglą, kurioje kiekvienas jaučiasi laisvas būti (su) savimi.

 

Tamsūs, bet šilti, emocingos elektronikos sukonstruoti muzikiniai takeliai netikėtai laviruoja tarp jausmingumo ir logikos, taip pasiekdami keistą hipnozės būseną. Tam antrina ir išskirtinai lietuvių kalba kuriami tekstai, naudojamos poetų eilės. „Solo Ansamblis“ nekuria muzikinio stiliaus, jis konstruojasi aplink grupę, sekančią individualiu kiekvienos dainos keliu. Jie užsibrėžę kurti tai, kas tikra patiems. Galbūt todėl „Solo Ansamblis“ pastaruosius metus susilaukia tokio didžiulio žiūrovų dėmesio. Po šių aktorių, muzikų ir labai gerų performerių koncerto naktiniams šokiams pakvies ir dviejų merginų duetas „Local girls“, o nakčiai įsibėgėjus prie jų prisijungs ir MellowED+sharuko muzikinė selekcija.

 

Rugsėjo 23 d. gallery 1986 šokių aikštelė ženklins festivalio „Sirenos“ atidarymą, čia prasidės ir šiųmetės festivalio istorijos.

 

Durys: 22:00
Koncerto pradžia: 23:00

 

Bilietus į atidarymo koncertą „Sirenos x Solo Ansamblis“ galima įsigyti ČIA.

Vilniaus tarptautinis teatro festivalis „Sirenos” įvyks rugsėjo 21 – spalio 9 dienomis.

 

Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros tarybaFestivalį remia Vilniaus miesto savivaldybė. Organizatoriai: VšĮ „Teatro informacijos centras“ ir VšĮ „Vilniaus festivaliai“.

Bilietai