© Dmitrij Matvejev

Žmogus iš Podolsko

REŽISIERIUS: Oskaras Koršunovas

DRAMATURGAS: Dmitrijus Danilovas

SCENOGRAFAS: Linas Liandzbergis

KOSTIUMŲ DAILININKĖ: Rūta Lendraitytė

MUZIKA: Diopo Ndugu

VAIDINA: Šarūnas Zenkevičius, Marius Repšys, Giedrė Mockeliūnaitė / Toma Vaškevičiūtė, Marius Čižauskas, Rytis Saladžius / Paulius Tamolė

 

PRODIUSERIS: OKT / Vilniaus miesto teatras

KOPRODIUSERIS: RAION

 

TRUKMĖ: 1 val. 20 min (vienos dalies)

PREMJERA: 2019 m. gegužės 19 d.

SPEKTAKLIO KALBA: lietuvių su angliškais titrais

REKOMENDUOJAMAS AMŽIUS: 14+

LAIKAS: rugsėjo 25 d. 17 val.
VIETA: Menų spaustuvė, Juodoji salė (Šiltadaržio g. 6, Vilnius)

 

DĖMESIO! Į renginį žiūrovai bus priimami tik su Galimybių pasu, kurį galima gauti www.gpasas.lt arba žiūrovai, turintys Europos Žaliąjį pasą.

 

„Žmogus iš Podolsko“ kalba apie šiuolaikinio trisdešimtmečio, visuomenės laikomo nevykėliu, jauseną. „Kas aš esu ar buvau? Tik eilinis žmogus iš Podolsko.“. Atskleisdamas absurdišką galios struktūrų ir individo santykį, kūrinys, viena vertus, išryškina valdžios mechanizmus, pagrindinį personažą verčiančius dar labiau paskęsti savo neviltyje, kita vertus, ieško prasmės t. y., išsigelbėjimo ten, kur išsigelbėjimas neegzistuoja.

Rimgailė Renevytė, lietuviškos programos sudarytoja

 

Įprasta policijos nuovada, į kurią pristatomas sulaikytasis – niekuo neypatingas jaunuolis, nedidelio miestelio gyventojas. Sulaikymo pagrindas lieka neaiškus – jaunuolis yra blaivus, jo dokumentai tvarkingi, o konkrečių tariamai jo padarytų pažeidimų nenustatyta. Tačiau policininkai vis vien surengia jam emocionalią apklausą, o jų užduodami klausimai visiškai neatitinka mums įprastos apklausos logikos. Apklausa pavirsta intensyviu psichoterapijos seansu, priverčiančiu sulaikytąjį naujai pažvelgti į savo beprasmį gyvenimą. Policininkai pasirodo esą itin išsilavinę intelektualai, turintys kilnią misiją – parodyti, koks įdomus ir spalvingas eilinio žmogaus gyvenimas.

 

„Gyvena kaip automatas… nemyli, niekina savo miestą ir jo gyventojus… diena iš dienos nesąmoningai atlieka vienus ir tuos pačius veiksmus… nesuvokia savęs… nemato aplinkui nieko gražaus ir įdomaus… neadekvačiai suvokia aplink srūvančią Tikrovę… negerbia Tikrovės… O kodėl Tikrovė didžiąja raide?“

 

Oskaras Koršunovas – režisierius, OKT / Vilniaus miesto teatro meno vadovas. 1993 m. baigė Lietuvos muzikos akademiją (kurso vadovas Jonas Vaitkus). Dar studijuodamas jaunas režisierius išsiskyrė neįprasta teatrine kalba. Apie jo spektaklius imta kalbėti kaip apie atskirą organizmą, teatrą teatre. 1998 m. kartu su bendraminčiais jis įkūrė nepriklausomą Oskaro Koršunovo teatrą (OKT). Koršunovas už savo kūrybą yra gausiai apdovanotas: 2006 m. jam įteiktas Europos naujosios teatro realybės prizas, 2009-aisiais – Prancūzijos meno ir literatūros kavalieriaus ordinas, dar po metų – Vsevolodo Mejerholdo vardo apdovanojimas. Ne vienas jo spektaklis Lietuvoje apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi, 2002 m. jam įteikta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija.

Bilietai