Veidrodis I Renginys įvyko

Zerkalo

Režisierius Andrei Tarkovsky
Drama, SSRS, 1974, rusų k., angl., liet. subt., 1.50, N-13

 

LAIKAS: Rugsėjo 6 d. 18:30

VIETA: Skalvijos kino centras (A. Goštauto g. 2)

 

NEMOKAMAS KINO SEANSAS

Vilniaus tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“, šiemet kviečiantis gilintis į kūną ir kūniškumą, kartu su „Skalvijos“ kino centru pristato režisierės Phia Ménard sudarytą trijų filmų programą.

Phia Ménard – viena ryškiausių šiandien kuriančių Europos teatro asmenybių, kurios darbai peržengia atskiro žanro ribas ir yra nuolat pristatomi Avinjono pagrindinėje programoje. Pradėjusi savo karjerą pas Prancūzijos naujojo cirko tėvu tituluojamą žonglierių Jerome‘ą Thomas, Ménard vėliau ėmėsi savarankiškos karjeros. Vienur jos kūryba priskiriama šokiui, kitur – teatrui, tačiau visi sutaria, kad pagrindinis jos scenos kalbos įrankis – kūnas. Savo spektakliuose kūrėja apjungia teatrą, šokį, cirką, performansą. Kartu ji, kaip translytė moteris, atstovauja žmonėms, kurių teisės vis dar pamintos patriarchalinės sistemos gniaužtuose. Režisierės sudaryta filmų programa yra apie normatyvinės visuomenės rėmus netelpančių žmonių kovą už teisę būti.

Pirmasis kino seansas įvyks rugsėjo 6 dieną, žiūrovus pakviesiantis į Andrejaus Tarkovskio režisuotą filmą „Veidrodis“. Filmo pasakojimas dėliojamas iš pagrindinio herojaus Aleksejaus prisiminimų ir sapnų. Į juos sugrįžta jo motina, kaimo pievos, vaikystės namas, taip pat žmona Natalija ir sūnus Ignatas. Filmas apima tris laiko atkarpas – prieškarį, karą ir pokarį. Tačiau esminis įvykis, palikęs Aleksejaus gyvenime įspaudą – tėvų skyrybos. Filme herojaus nematome, tik girdime. Tačiau tai, kas matoma, yra jo atspindys. „Veidrodyje“ skamba ir režisieriaus tėvo Arsenijaus Tarkovskio skaitomos eilės. Imtis pasakojimo apie vidinį žmogaus gyvenimą A. Tarkovskis sumanė užbaigęs filmą „Andrejus Rubliovas“, tačiau leidimą kurti gavo tik pabaigęs „Soliarį“.

Bilietai