Stefan Kaegi meistriškumo kursas

2020 spalio 4 D.

14:00 – 16:00

Stefan Kaegi („Rimini Protokoll“) paskaita: apie transplantuotus atlikėjus ir per nuotolį valdomus žiūrovus

https://forms.gle/njq879DdMyg7zZV1A

 

\2020 spalio 5 D.

11:00 – 16:00

Stefan Kaegi („Rimini Protokoll“) kūrybinės dirbtuvės „Lytėjimo iliuzija vaizdo konferencijos metu“

https://forms.gle/6R8EZjxkrDx24eyx5

Registracija iki rugsėjo 30 d.

Stefan Kaegi („Rimini Protokoll“) paskaita: apie transplantuotus atlikėjus ir per nuotolį valdomus žiūrovus

Sveiki atvykę į prieblandos zoną tarp realybės ir fikcijos. Leiskite, kad dokumentinė medžiaga ir teatrinės intervencijos atviliotų jus prie tokių sudėtingų temų kaip klimato kaita ir Europos politika. Paskaitos metu Stefanas Kaegi rodys ir komentuos video ištraukas iš vokiečių teatro kolektyvo „Rimini Protokoll“ darbų: nuo 100 statistiškai atrinktų San Paulo gyventojų, tarptautinių prekeivių ginklais ar tolimųjų reisų sunkvežimių vairuotojų, iki interaktyvių kambarių, bylojančių apie žmones ir jų gyvenimą po mirties.

Renginys vyks anglų kalba

Online renginys, prisijungimas per zoom platformą

 

Stefan Kaegi („Rimini Protokoll“) kūrybinės dirbtuvės „Lytėjimo iliuzija vaizdo konferencijos metu“

Teatras suburia visus vienoje erdvėje – bent jau taip buvo anksčiau. Uždarius sales tapome skaitmeniniais atlikėjais. Mūsų scena dabar yra mūsų namai. Vis dėlto video konferencijos gali būti kur kas daugiau nei savo virštutinės kūno dalies demonstravimas. Kūrybinių dirbtuvių metu Stefanas Kaegi atskleis, kaip namų sąlygomis kurti audiogidus, atrasti paralelinius pasaulius ir interaktyvius kūrinius internete bei netikėtas slaptas vietas – lytėjimo iliuziją vaizdo konferencijos metu.

Renginys vyks anglų kalba

Online renginys, prisijungimas per zoom platformą

Kūrybinės dirbtuvės yra nemokamos, skirtos scenos menų profesionalams. Norintiems dalyvauti reikalinga registracija, taip pat anglų kalba prašome pateikti CV ir motyvacinį laišką: https://forms.gle/6R8EZjxkrDx24eyx5

Prašome atkreipti dėmesį, kad norint dalyvauti meistriškumo kursuose, reikia dalyvauti ir dieną prieš vyksiančioje to paties režisieriaus paskaitoje-susitikime.

Registracija galima iki spalio 2 dienos.

Apie Stefan Kaegi

Šveicaras Stefan Kaegi studijavo vizualųjį meną Ciuriche, baigė teatro bei medijų studijas Gyseno universitete Vokietijoje (Justus Liebig University Giessen). Kaegi sako, kad gyvena tarp Vokietijos ir Šveicarijos: daugiausiai kuria Berlyne ir Vidy, kur prodiusuoja dokumentinio teatro spektaklius, užsiima įvairiomis kūrybinėmis partnerystėmis viešojoje ir socialinėje erdvėje. Kaegi apkeliavo Europą ir Aziją su dviem sunkvežimio vairuotojais iš Bulgarijos, paversdamas transporto priemonę mobilia „žiūrovų sale“ („Cargo Sofia“). Pastaruoju metu menininkas adaptavo interaktyvų spektaklį-pasivaikščiojimą „Remote X“ Taipėjuje ir Tunise, aktyviai keliavo su instaliacija „Nachlass“ bei spektakliu „Uncanny Valley“.    

Kaegi yra gavęs Europos prizą už kultūrinę įvairovę, jam įteiktas šveicarų teatro Didysis apdovanojimas – Hanso Reinharto žiedas, o jo kartu su kolegomis vadovaujama kompanija „Rimini Protokoll“ jau apdovanota Fausto teatro prizu, Europos prizu už naujo teatro formas ir Venecijos bienalės „Sidabriniu liūtu“.     

2000-aisiais menininkas kartu su bendraminčiais Helgard Haug ir Danieliu Wetzeliu sukūrė kolektyvą „Rimini Protokoll“. Naudodamas tyrimą kaip kūrybinį metodą, atlikdamas viešas apklausas ir įtraukdamas žmones į kūrybinius procesus, menininkas suteikia balsą „ekspertams“, kurie nėra profesionalūs aktoriai, bet turi ką papasakoti. Tarpdisciplininio meno kūrėjai savo darbus įveiksmina urbanistinėse erdvėse, parkuose, bažnyčiose, apleistuose pastatuose, kur, pasitelkus medijas, žiūrovai ar klausytojai patys tampa aktoriais. „Rimini Protokoll“ projektas „Utopolis“ tapo 2019 m. Mančesterio festivalio atidarymo renginiu.     

Lietuvos publika jau gana artimai susipažinusi su Kaegi kūryba: dar 2005 m. „Sirenose“ buvo pristatytas trupės „Rimini Protokoll“ spektaklis „Sabenation“, 2016 m. festivalyje viešėjo interaktyvi Kaegi sukurta instaliacija-spektaklis „Nachlass, kambariai be žmonių“, o 2015-aisiais Lietuvos nacionaliniame dramos teatre įgyvendintas „Rimini Protokoll“ projektas „Remote Vilnius“. Šių metų „Sirenų“ festivalyje Kaegi sutiko vesti kūrybines dirbtuves teatro žiūrovams ir profesionalams.

Bilietai