© Visvaldas Morkevičius

Somnambulizmas

IDĖJOS AUTORĖ / REŽISIERĖ / SCENOGRAFĖ Goda Palekaitė

CHOREOGRAFĖ IR ATLIKĖJA Caterina Mora

BENDRAAUTORIAI IR ATLIKĖJAI:  Sina Seifee, Jonas Palekas

KOMPOZITORIAI: Agnė Matulevičiūtė, Adomas Palekas

VIDEO MENININKAS RUI CALVO

ATLIKĖJAI: Monika Šaltytė, Aidas Matutis, Denisas Kolomyckis, Ugnė Šiaučiūnaitė, Ina Bartaitė, Eimantas Antulis, Andrius Šoblinskas

 

PASIRODYMO DATOS: rugsėjo 24 – 26 d., 18:00; 19:00 ir 2o:00 val. 

PASIRODYMO VIETA: Vilniaus gynybinės sienos bastėja (Bokšto g. 20, Vilnius)

Bilieto kaina – 15 eur

 

NUOTRAUKOJE: JONAS PALEKAS IR MONIKA ŠALTYTĖ

 

 

KŪRYBINĖS GRUPĖS AUDIODIENORAŠTIS

„Somnambulizmas“ – istoriniais, antropologiniais ir meniniais tyrimais paremta Godos Palekaitės performansų paroda, kuri išsidėstys Vilniaus gynybinės sienos bastėjoje. Somnambulizmas, kitaip dar vadinamas lunatizmu, yra pakitusi sąmonės būsena, reta miego sutrikimo forma, pasireiškianti vaikščiojimu ir kitokiu judėjimu miegant, būdinga intensyviai sapnuojantiems, patiriantiems regėjimus, sergantiems nuomariu ir kitiems vizionieriams.

 

Godos Palekaitės „Somnambulizmas“ – penkių performansų renginys, pristatantis performansą kaip žinių, idėjų ir patirčių dalijimosi momentą, kuriame įgalinamas? menininkų, istorinių asmenybių ir lankytojų susitikimas. Kūrėjai į istoriją siūlys pažvelgti per heterotopinę prizmę, akcentuodami jos spekuliatyvumą, interpretacijų įvairovę ir jų nesuderinamumą. Paroda skatins žiūrovą kvestionuoti istorijos, kaip neginčijamos tiesos, diskursą. Performansų parodoje atsiskleis autorės ir jos bendraminčių tyrinėtos, interpretuotos anarchizmo, feminizmo, krikščioniško misticizmo bei postorientalizmo temos. Palekaitės performansuose greta lietuvių kūrėjų dalyvaus ir iraniečių menininkas Sina Seifee, taip pat argentiniečių choreografė, šokėja Caterina Mora.

 

Vilniaus tarptautinio teatro festivalio „Sirenos“ programą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

 

DĖMESIO. Renginio metu privaloma dėvėti burną ir nosį dengiančias apsaugos priemones bei laikytis kitų nurodymų, kurie tuo metu bus patvirtinti valstybės lygiu dėl COVID-19.

 

 

Bilietai