© Dainius Putinas

Šokis objektui ir vaikui

Idėjos autorė ir choreografė: Greta Grinevičiūtė

Dramaturgė: Birutė Kapustinskaitė

Kompozitorė: Agnė Matulevičiūtė

Scenografė ir kostiumų dailininkė: Rūta Kyguolytė

Šviesų dailinikas: Julius Kuršis

Prodiuserė: Rusnė Kregždaitė

Vaidina: Greta Grinevičiūtė, Birutė Kapustinskaitė, Agnė Matulevičiūtė, Aldona Vilutytė, Paulius Markevičius

Prodiuseris: Meno ir mokslo laboratorija

Trukmė: 1 val. 40 min. (vienos dalies)

Premjera: 2021 m. gegužės 18 ir 19 d.

LAIKAS: Rugsėjo 26 d. 16:00

VIETA: Menų spaustuvė, Juodoji salė (Šiltadaržio g. 6)

 

DĖMESIO! Į renginį žiūrovai bus priimami tik su Galimybių pasu, kurį galima gauti www.gpasas.lt arba žiūrovai, turintys Europos Žaliąjį pasą.

 

Šokis objektui ir vaikui – rodos, viskas užkoduota pavadinime. Ką reiškia turėti vaikų? Ką reiškia sąmoningai jų neturėti? Ar tai asmeninis kiekvieno pasirinkimas, ar visuomenės prikišamos taisyklės, normos, teisės? Ką daryti, jeigu bijau, kad mano vaikas jausis nelaimingas, atėjęs į šį besikeičiantį pasaulį? O jeigu aš jausiuosi nelaimingas? O jeigu jau taip jaučiuosi, kaipgi galiu priimti sprendimą už kitą?

Rimgailė Renevytė, lietuviškos programos sudarytoja

 

„Šokis objektui ir vaikui“ – apie santykį su vaiko idėja, santykį su šokiu, santykį su kūrybiniu procesu. Tai prasmės ieškojimas, tikrumo paieškos, pastangos išbūti kūrybos ir gyvenimo buityje. Spektaklis kalba apie lūkesčius ir stereotipus, primetamus sau ir kitiems.

 

Kūrybinė komanda kelia klausimus apie visuomenėje savaime suprantamus kanonus – vaikų turėjimą, jų laukimą, susilaukimą, negalėjimą ar nenorą jų turėti. Visus vienaip ar kitaip paliečia vaikų turėjimo klausimas, tačiau, kad ir ką pasirinktumėme, visuomet justi būtinybė teisintis dėl savo pasirinkimo.

 

Greta Grinevičiūtė – šiuolaikinio šokio atlikėja bei kūrėja, besidominti šokio filmų kūrimu ir kitais tarpdisciplininiais menais. Nuo 2016-ųjų Greta yra Lietuvos Šiuolaikinio šokio asociacijos ir jos tarybos narė. Kūrėja yra pristačiusi ir keletą sceninių šokio darbų – „Šokis skalbimo mašinai ir mamai“ (Menų Spaustuvė, 2020) „Šokis dulkių siurbliui ir tėčiui“ (Menų Spaustuvė, Vilnius, 2018), „Banana Dream” (Menų Spaustuvė, Vilnius, 2018), „B ir B dialogas” (spektaklis apkeliavo daug šalių, 2016 m. nominuotas Auksiniam scenos kryžiui kaip geriausias metų šokio spektaklis), „Kamuolys“ (Menų Spaustuvė, 2015), „Garbė močiutėms“ (Kauno Menininkų namai, 2016) ir kt. G. Grinevičiūtė taip pat vaidina jaunųjų teatro kūrėjų spektakliuose – „Dalykai“, „Neišmoktos pamokos“, „YesMoonCan“.

Bilietai