© Lietuvos nacionalinio dramos teatro arch.

Respublika

REŽISIERIUS: Łukasz Twarkowski

DRAMATURGĖ: Joanna Bednarczyk

SCENOGRAFAS: Fabien Lédé

VAIZDO PROJEKCIJŲ KŪRĖJAI: Karol Rakowski, Adomas Gustainis

CHOREGRAFAS: Paweł Sakowicz

KOMPOZITORIUS: Bogumił Misala

KOSTIUMŲ DAILININKĖ: Svenja Gassen

ŠVIESOS DAILININKAI: Julius Kuršys, Dainius Urbonis

ŠVIESOS OPERATORIUS: Karolis Juknys

REŽISIERIAUS ASISTENTĖ: Eglė Švedkauskaitė

DRAMATURGĖS ASISTENTĖ: Simona Jurkuvėnaitė

SCENOGRAFO ASISTENTAS: Rokas Valiauga

FILMAVIMO KONSULTANTAS: Simonas Glinskis

GARSO REŽISIERIAI: Karolis Drėma, Adomas Koreniukas

ŠVIESOS OPERATORIAI: Edvardas Osinskis, Dainius Urbonis

VAIZDO OPERATORIUS: Adomas Gustainis

KAMEROS OPERATORIAI: Šarūnas Liudas Prišmontas, Naglis Kristijonas Zakaras, Rička Žigis

MONTAŽO OPERATORIUS: Vytenis Kriščiūnas

PRODIUSERIAI: Vidas Bizunevičius, Lukrecija Gužauskaitė

VERTĖJAS: Vyturys Jarutis

 

VAIDINA: Diana Anevičiūtė, Algirdas Dainavičius, Jan Dravnel, Airida Gintautaitė, Ula Liagaitė, Martynas Nedzinskas, Valentinas Novopolskis, Augustė Pociūtė, Gediminas Rimeika,Rasa Samuolytė, Rytis Saladžius, Nelė Savičenko, Vainius Sodeika, Komi Togbonou

 

Dalis spektaklio vyksta anglų kalba, vertimai į lietuvių kalbą pateikiami subtitruose. Spektaklyje nuolat naudojamos ryškios blyksinčios šviesos ir stiprus garsas.

 

PRODIUSERIS: Lietuvos nacionalinis dramos teatras

KOPRODIUSERIS: Münchner Kammerspiele

 

TRUKMĖ – 6 val.

PREMJERA: 2020 m. rugsėjo 3 d.

SPEKTAKLIO KALBA: lietuvių, anglų su angliškais ir lietuviškais titrais

REKOMENDUOJAMAS AMŽIUS 18+

LAIKAS: rugsėjo 22 d. 19 val.
VIETA: Vilniaus kino klasteris (Meistrų g. 12C, Vilnius)

 

DĖMESIO! Į renginį žiūrovai bus priimami tik su Galimybių pasu, kurį galima gauti www.gpasas.lt arba žiūrovai, turintys Europos Žaliąjį pasą.

Lukaszo Twarkowskio spektaklis „Respublika“ – tai šešias valandas Kino klasteryje trunkantis įvykis, per jį žiūrovai gali laisvai klaidžioti erdvėse, šokti pagal reivo muziką, pasirinkti žiūrėjimo vietą ir būdą. Šiame spektaklyje atkuriamas anksčiau vykęs kūrybinės komandos eksperimentas, kurio esmė – su žmonių grupe atsiskirti nuo visuomenės, gyventi gamtoje kaip savotiškai komunai ir per subjektyvias patirtis tirti ryšį tarp individo, bendruomenės, ekonomikos ir gamtos. Šis spektaklis skatina žiūrovą ne tik sekti dokumentiką ir fikciją jungiančias veikėjų istorijas bei kartu apmąstyti jame keliamas temas, bet ir stebėti savo paties pojūčius. Tai išskirtinė galimybė būti su aktoriais vienoje erdvėje, priartėti prie jų, kartu šokti.

Ieva Tumanovičiūtė, lietuviškos programos sudarytoja

 

Žmonija nuolatos tikrina revoliucingas idėjas. Atrodo, kad dabartinis idėjų, socialinių ir politinių naratyvų pagrindas jau nebetinkamas. Stebėdami augančią nelygybę, griūvančią demokratiją, valdžios struktūrų persiskirstymą ir klimato katastrofos grėsmę, vis daugiau žmonių supranta, kad dabartiniai įstatymai yra nebe įstatymai, o chaosas ir neteisybė.

 

„Respublika“ yra meninis projektas, kurio kūrėjai siekė išbandyti bazinių pajamų idėją. Kas nutiks, jei iš naujo apibrėšime darbo sąvoką? Ar darbu gali būti vadinama tik veikla, kuria siekiama padidinti BVP ir atlyginimą?

 

Projekto dalyviai, pasitraukę į Lietuvos gamtą, gaudavo nustatytą sumą pragyvenimui ir jų buvo prašoma sukurti bendruomenę, veikiančią už įprastų socialinių ir ekonominių struktūrų ribų. Jie tyrė darbą, kuris neatitinka 40-ies valandų per savaitę sampratos. Netrukus paaiškėjo, kad žmones suvienijo ir jų bendra veikla tapo šokiai bei muzika. Ar muzikos kūrimas ir šokiai laukinėje gamtoje (nepaisant pramogų pasaulio primestų taisyklių) turi platesnę, ritualinę, vienijančią prasmę?

Pjesė parašyta remiantis Ewos Bińczyk, Rebeccos Solnit, Yuval Noah Harari ir Rutgerio Bregmano mintimis. 

 

Łukasz Twarkowski – teatro režisierius, performansų, instaliacijų ir kino filmų kūrėjas; stato spektaklius Lenkijoje ir kitose Europos šalyse. Pirmąjį spektaklį – Ankos Herbut ir Bartoszo Porczyko „Farinelli“ – sukūrė 2011 m., vėliau pastatė spektaklius „Klinika: meilė šaltesnė už sniegą“ (2012), Stanisławo Wyspiańskio „Akropolis“ (2013), Ankos Herbut „Juoda saulė“ (2015) ir „Grimmai: juodas sniegas“ (2016). Už spektakliui „Didvyrių aikštė“ (rež. Krystianas Lupa, Lietuvos nacionalinis dramos teatras) sukurtas vaizdo projekcijas 2016 m. apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi. 2018 m. Lietuvos nacionaliniame dramos teatre pastatė spektaklį „Lokis“, kuris įvertintas net keturiais Auksiniais scenos kryžiais, tarp jų – už geriausią režisūrą. 2019 m. pastatė spektaklį „Vieną kartą… gyvenimas“ Hanoverio teatre.

Bilietai