Pandemija ir profesija: Baltijos šalių teatras pandemijos metu

DISKUSIJA
Rugsėjo 26 d.
16:oo  val.

Kablys + Kultūra erdvėje (Kauno g. 6, Vilnius)

Šių metų pradžioje paskelbtas karantinas sustabdė scenos meno kūrėjų ir kritikų veiklą.

Negalėdami repetuoti naujų spektaklių ir susitikti su žiūrovais kūrėjai ir renginių organizatoriai ėmėsi ieškoti alternatyvų: kaip karantino, kaukių dėvėjimo ir atstumo laikymosi metu būtų galima užsiimti kūryba ir ja dalintis. Daugybė teatrų atvėrė savo vaizdo įrašų archyvus, siūlė su kūrėjais susitikti virtualiai, o kai kurie ėmėsi išmėginti ir naujus kūrybos metodus.

 

Įžvalgomis kokie buvo tie nauji kūrybos ir susitikimo su žiūrovais būdai, kiek jie buvo sėkmingi ir ar turės įtakos scenos meno ateičiai Baltijos šalyse dalinsis teatrologės iš Latvijos ir Estijos. O situaciją Lietuvoje pristatys „Teatro žurnalo“ leidėjos Vlada Kalpokaitė ir Ramunė Balevičiūtė, rengiančios karantino paveikta Lietuvos
teatrą apžvelgiantį naują žurnalo numerį.

 

Taip pat šiame susitikime kviesime susipažinti su tyrimo „Lietuvos teatras skaičiais“ rezultatais. Šiais metais pirmą kartą atliktas išsamus statistinis Lietuvos teatro tyrimas primins kaip scenos menai čia atrodė 2019 m.: kas, ką ir kur statė, kur rodė, kiek recenzijų sulaukė ir kieno spektakliuose lankėsi daugiausiai žiūrovų.

 

Diskusija vyks anglų kalba

 

COVID19
Renginio metu privaloma dėvėti burną ir nosį dengiančias apsaugos priemones bei laikytis kitų nurodymų, kurie tuo metu bus patvirtinti valstybės lygiu.

Bilietai