© Dmitrij Matvejev

Otelas

REŽISIERIUS: Oskaras Koršunovas

DRAMATURGAS: William Shakespeare

SCENOGRAFAI: Oskaras Koršunovas, Julija Skuratova

KOSTIUMŲ DAILININKĖ: Julija Skuratova

KOMPOZITORIUS: Antanas Jasenka

GITAROS IMPROVIZACIJŲ AUTORIUS IR ATLIKĖJAS: Džiugas Gvozdzinskas

VIDEO MENININKAS: Artis Dzerve

CHOREOGRAFĖ: Vesta Grabštaitė

ŠVIESŲ DAILININKAS: Eugenijus Sabaliauskas

REŽISIERIAUS ASISTENTAS: Jokūbas Brazys

LITERATŪROS KONSULTANTAS: Kasparas Pocius

TECHNIKOS DIREKTORIUS: Mindaugas Repšys

GARSO REŽISIERIUS: Ignas Juzokas

REKVIZITAS IR KOSTIUMAI: Laura Aurylaitė

TRUPĖS VEDĖJA: Malvina Matickienė

TITRAI: Aurimas Minsevičius

GASTROLIŲ VADYBININKĖ: Audra Žukaitytė

VERTĖJAS: Aleksys Churginas

VAIDINA: Oneida Kunsunga Vildžiūniene, Digna Kulionytė, Saulius Ambrozaitis, Sofija Gedgaudaitė, Karolis Norvilas, Miglė Navasaitytė, Gerda Čiuraitė, Džiugas Gvozdzinskas, Aurelijus Pocius, Džiugas Grinys, Domantas Starkauskas, Julija Korpačiova

 

PRODIUSERIS: OKT/Vilniaus miesto teatras

Spektaklis sukurtas bendradarbiaujant su Lietuvos kultūros taryba ir festivaliu „TheAtrium“

 

TRUKMĖ: 3 val. 30 min. (dviejų dalių)

PREMJERA: 2021 m. liepos 10 d.

SPEKTAKLIO KALBA: lietuvių su angliškais titrais

REKOMENDUOJAMAS AMŽIUS 12+

LAIKAS: rugsėjo 24 d. 20 val.
VIETA: Valstybinis jaunimo teatras, Didžioji salė (Arklių g. 5, Vilnius)

 

DĖMESIO! Į renginį žiūrovai bus priimami tik su Galimybių pasu, kurį galima gauti www.gpasas.lt arba žiūrovai, turintys Europos Žaliąjį pasą.

 

Režisuodamas Williamo Shakespeare’o „Otelą“, Oskaras Koršunovas pagrindinį Otelo vaidmenį patiki aktorei Oneidai Kunsungai – taip gimsta spektaklio prasmės, kurias galima interpretuoti postkolonijiniame ir feministiniame diskursuose. Tai dinamiškas, teatrališkas kūrinys, jame atsispindi režisieriaus mintis, kad „teatro scena yra žiūrovų vaizduotė“. Tik jei prieš dvidešimtmetį sukurtame „Vasarvidžio nakties sapne“ aktoriai į ją turėjo irtis lentomis, čia jas pakeičia įvairaus dydžio medinės ritės.

Ieva Tumanovičiūtė, lietuviškos programos sudarytoja

 

„Otelas“ – Avinjono festivalio 2020-ųjų pasirinkimas

„Otelo“ veiksmas apima karinių užgrobimų ir greitai besiplečiančių pasaulinių imperijų laikus, sykiu pastebime ir anuomet iškilusias problemas. Šios naujos problemos tapo didžiaisiais moderniaisiais naratyvais, prie kurių nuolat tenka grįžti šiuolaikinei kritinei minčiai – juos apmąstyti ir dekonstruoti. Tai – naratyvai, pasakojantys apie rasinį, socialinės lyties ir nacionalinį kitoniškumą, kitą. Jų kuriamas modernusis pasaulis iš esmės tampa dvinarių perskyrų erdve, o modernioms imperijoms suteikiama galia atsisakyti deramai atstovauti saviesiems kitiems ir kurti jų – kolonizuotųjų, engiamųjų, išnaudojamųjų – atskirtį. Jei nespręsime šių problemų, jos toliau vers mus kentėti šiuolaikinėje galios sanklodoje, politologų  vadinama Imperija, ir kurs problemų kupiną ateitį.

 

Vis daugiau problemų kyla prie kadaise pasaulyje dominavusio žemyno – Europos – sienų, dabar pavertusių ją tvirtove. Jos sargai rūšiuoja į šį žemyną plūstančių vilties netekusių žmonių srautą: dalis jų įvertinama kaip naudinga darbo jėga, o kita dalis – kaip šalintinos žmogiškosios atliekos, kurias norima izoliuoti ir atskirti. Toks žmonių traktavimas būdingas ir šiuolaikiniams miestams, kuriuose globali darbo jėga kenčia socialinį neteisingumą. Tokios krizės neįmanoma spręsti pasitelkus įprastus modelius ir šablonus. Tam, kad tokios šiuolaikinės tendencijos būtų apsvarstytos, negirdimi balsai – išgirsti, ir imti plėsti saitai su tais, kurie patiria stoką, reikalinga nauja, kitokia kalba. Tokios kalbos mus gali išmokyti menas, o ypač teatras.

 

Oskaras Koršunovas – režisierius, OKT / Vilniaus miesto teatro meno vadovas. 1993 m. baigė Lietuvos muzikos akademiją (kurso vadovas Jonas Vaitkus). Dar studijuodamas jaunas režisierius išsiskyrė neįprasta teatrine kalba. Apie jo spektaklius imta kalbėti kaip apie atskirą organizmą, teatrą teatre. 1998 m. kartu su bendraminčiais jis įkūrė nepriklausomą Oskaro Koršunovo teatrą (OKT). Koršunovas už savo kūrybą yra gausiai apdovanotas: 2006 m. jam įteiktas Europos naujosios teatro realybės prizas, 2009-aisiais – Prancūzijos meno ir literatūros kavalieriaus ordinas, dar po metų – Vsevolodo Mejerholdo vardo apdovanojimas. Ne vienas jo spektaklis Lietuvoje apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi, 2002 m. jam įteikta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija.

Bilietai