© Visvaldas Morkevičius

NO FAKE*

Projekto mentorius Matteo Lafranchi (Effetto Larsen, Italija)

Režisierius Tadas Montrimas

Dramaturgė Virginija Rimkaitė

Scenografė Kristina Voicechovskaja

Kompozitorė Rita Mačiliūnaitė

Šviesų dailininkas Julius Kuršis

Vadybininkė Rasa Kregždaitė

Pasirodymo datos: spalio 2-4 d. 17:30 val. ir 20 val.

Pasirodymo vieta: Menų spaustuvės juodoji salė

Bilieto kaina – 15 eur

 

NUOTRAUKOJE TADAS MONTRIMAS

 

 

KŪRYBINĖS GRUPĖS AUDIODIENORAŠTIS

Šiandien gauti informaciją paprasta, bet sužinoti tiesą darosi vis sunkiau. Faktai skęsta fantazijų liūne ir tai suvaldyti darosi vis sudėtingiau: tyrimai atskleidžia, kad net 90 procentų dezinformacijos, paskelbtos Facebooke ar Twiteryje lieka nepanaikintos. Ne visada virusinė netiesa yra pavojinga, bet atmintyje jau turime nemažai pavyzdžių, kai melaginga žinutė socialiniame tinkle gali kažkam kainuoti gyvybę…

 

Imersinis spektaklis – žaidimas „NO FAKE*“ nagrinės visuomenės ir individo santykius iškreiptos informacijos realybėje. Projekto kūrybinė komanda gilinsis į melo, manipuliacijos reiškinius, provokuojančius destruktyviai veiklai: ar sunku sunaikinti žmogų informacijos pagalba? Kaip išgalvota tiesa tampa masių agresijos priežastimi? Ar galima tiesiog ignoruoti melagieną ir kaip tai gali peraugti į abejingumą tikriems faktams?

 

Žiūrovas šiame spektaklyje bus aktyvus dalyvis, kuris užduotis gaus savo mobiliajame telefone. Kiekvienam žiūrovui atsitiktine tvarka atiteks iš anksto sukurtas žaidimo scenarijus, kuris dalyvį orientuos telefoninių žinučių pagalba. „NO FAKE*“ modeliuojamos įvairios gyvenimiškos emocionalios situacijos leis žiūrovams patirtis išgyventi asmeniškai. Šios patirtys – savotiška injekcija, siekianti skatinti kritinio mąstymo vystymąsi bei gebėjimą į kylančias tiesos-netiesos situacijas pasižiūrėti iš įvairių pusių: stiprios emocijos mums dažnai sutrukdo daiktus pamatyti tokius, kokie jie yra iš tikrųjų. 

 

Vilniaus tarptautinio teatro festivalio „Sirenos“ programą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

DĖMESIO. Renginio metu privaloma dėvėti burną ir nosį dengiančias apsaugos priemones bei laikytis kitų nurodymų, kurie tuo metu bus patvirtinti valstybės lygiu dėl COVID-19.

Bilietai