© Natalia Kabanow

Moters dalys

Cząstki kobiety

TR Warszawa (Lenkija)

Režisierius: Kornél Mundruczó

Teksto adaptacija: Kata Wéber

Dramaturgės asistentas: Soma Boronkay

Scenografija, kostiumai: Monika Pormale

Muzika: Asher Goldschmidt

Šviesų dailininkė: Paulina Góral

Režisieriaus asistentė: Karolina Gębska

Pastatymo vadybininkė: Katarzyna Gawryś-Rodriguez

Video operatorius: Łukasz Jara

Garso operatorius: Łukasz Winkowski

Sinchroninis vertimas raštu: Dr Patrycja Paszt

Teksto vertimas: Jolanta Jarmołowicz

Scenografo asistentė, produkcijos vadybininkė: Karolina Pająk

Kostiumų dailininkės asistentė: Małgorzata Nowakowska

Vaidina: Dobromir Dymecki, Monika Frajczyk, Magdalena Kuta, Sebastian Pawlak, Marta Ścisłowicz, Justyna Wasilewska, Agnieszka Żulewska

Spektaklio partneriai: Magyar Kulturális Intézet Varsó (Vengrija)

Spektaklio rodymą Lietuvoje remia Adomo Mickevičiaus institutas

 

TRUKMĖ: 2 val. 30 min.
PREMJERA: 2018 m. TR Warszawa (Lenkija)

 

KALBA: lenkų, su titrais lietuvių ir anglų k.

REKOMENDUOJAMAS AMŽIUS: nuo 16 m.

DĖMESIO: spektaklio metu rodomas nuogas kūnas, naudojama dūmų mašina, ryški blyksinti šviesa (stroboskopai).

 

LAIKAS: rugsėjo 27 d. 19:00

VIETA: Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Naujoji salė (Gedimino pr. 4)

 

DĖMESIO! Į renginį žiūrovai bus priimami tik su Galimybių pasu, kurį galima gauti www.gpasas.lt arba žiūrovai, turintys Europos Žaliąjį pasą.

 

Apie spektaklį

Vienas įdomiausių šių laikų Europos režisierių vengras Kornél Mundruczó sugrįžta į festivalį „Sirenos“ – 2017 m.  festivalyje parodytas šio režisieriaus spektaklis „Gyvenimo imitacija“ sulaukė didelio žiūrovų susidomėjimo. Šių metų festivalyje Mundruczó  pristatys spektaklį „Moters dalys“. 2018 metais įvykusi premjera buvo itin palankiai įvertinta kritikų, iškart sulaukė tarptautinio dėmesio, šiuo metu spektaklis keliauja po garsiausias pasaulio scenas. „Moters dalys“ šią vasarą bus parodytas ir prestižinio Avinjono teatro festivalio pagrindinėje programoje. 2019 m. šis darbas pelnė Grand prix premiją kaip geriausias 2019 m. Lenkijos spektaklis „Dieviškosios komedijos“ festivalyje Krokuvoje.

„Moters dalys“ – šių dienų Varšuvoje vykstanti feministinė šeimos drama, pulsuojanti moteriškų personažų jėga ir ryžtu. Šeimos susibūrimas tarsi per objektyvą atskleidžia Lenkijos visuomenės problemas ir vidinius konfliktus.

Spektaklio pagrindinė veikėja – 30-metė Maja – kovoja su asmenine tragedija. Norėdama grįžti į savo vėžes, ji privalo suabejoti savo buvusiu gyvenimu bei siekia atkurti santykius su savo šeima.

„Moters dalys“ – įspūdingas šiuolaikinių moterų, kovojančių už teisę apsispręsti dėl savo gyvenimo, paveikslas. Mundruczó ir scenarijaus autorė Kata Weber kiekvieno veikėjo charakterį kuria su didele empatija – jie nevertina ir nekritikuoja nė vieno veikėjo, susirinkusio prie šeimos stalo. Spektaklyje naudojamos kinematografinės raiškos priemonės žiūrovus žavi intymiu pasakojimu, detalių realumu ir aktoriniu delikatumu.

Pagal spektaklį „Moters dalys“ 2020 metais Mundruczó ir Weber sukūrė filmą tuo pačiu pavadinimu („Bron Studios“ produkcija). Jis buvo pristatytas 77-ajame tarptautiniame Venecijos kino festivalyje, kur aktorei Vanessai Kirby įteikta geriausios aktorės premija. Po to aktorė buvo nominuota Oskarui už geriausią aktorinį darbą pagrindiniame vaidmenyje. Filmą įsigijo Netflix platforma.

„Kelias, kurį nuėjo Maja, yra kiekvienos moters kelias. Maja patiria tai, ką patiria visos moterys, kai jų troškimai yra nutildomi. Skausmas jas gniuždo iki tol, kol jos vėl atranda jėgų atsiverti ir atsiskleisti sąmoningumui, gilumui ir, žinoma, gyvenimo džiaugsmui. Šiame spektaklyje rodomas moteriškų santykių junginys yra autentiškas. Jame slypi meilė, įtūžis, nusivylimas bei gijimo procesas. Visi jie šiandien siejami su artumu“.

Kornél Mundruczó

 

Apie kūrėjus:

Kornél Mundruczó – vengrų kino ir teatro režisierius. Menininkas studijavo kino ir TV specialybę Vengrijos kino ir dramos akademijoje. Vėliau tapo kritikų pripažintu režisieriumi. Jis režisavo 17 trumpametražių ir vaidybinių filmų. Labiausiai pastebėti kino darbai: „Malonios dienos“ (2002) Locarno kino festivalyje apdovanotas sidabriniu leopardu; „Johanna“ (2005 m.) – kinematografinė opera, Joanos Arc istorijos adaptacija, pristatyta „Cannes Un Certain Regard“. Kiti ryškesni filmai: „Delta“ (2008) ir „Baltasis dievas“ (2014), „Jupiterio mėnulis“ (2017).

Šalia kino karjeros Mundruczó dirba teatre ir operoje, yra įkūręs savo nepriklausomą teatro kompaniją „Proton Theater“. Dažniausiai dirba su ta pačia aktorių komanda. Režisierius teigia: „Esu kilęs iš teatro aplinkos, todėl esu įsitikinęs, kad iš tikrųjų žiūrovai nulemia, ar filmas veikia, ar ne“.

Kata Wéber yra vengrų kino ir teatro dramaturgė. Ji studijavo aktorystę Vengrijos teatro ir kino menų universitete. Po intensyvios aktorinės karjeros atsidavė rašymui teatre. Pažymėtini dramaturginiai darbai, pelnę apdovanojimus: „Šikšnosparnis“, „Moters dalys“ (TR Warszawa), „Hotel Lucky Hole“ („Schauspielhaus Zürich“), „Gyvybės imitacija“, „Evoliucija“ („Proton“ teatras). Kartu su režisieriumi Kornél Mundruczó dirba kaip tandemas tiek prie kino, tiek prie teatro pastatymų.

 

Atsiliepimai:

„Moters dalys“ yra vaidybos įgūdžių koncertas.“

Izabela Szymańska, Empik.com

„(…) nuostabiai paprastas ir labai reikalingas spektaklis apie mus pačius…“

Julia Downarowicz, Dziennik teatralny Warszawa

„Režisierius leidžia aktoriams kurti originalius personažus, o visa komanda šia galimybe naudojasi. Jie be vargo tinka spektakliui, kurio forma artima kino realizmui“.

Wojciechas Majcherekas, Kultura.Onet.pl

Bilietai