Marius Ivaškevičius

Miegantys

REŽISIERIUS: Oskaras Koršunovas

SCENOGRAFAS: Gintaras Makarevičius

KOSTIUMŲ DAILININKAS: Dainius Bendikas

KOMPOZITORIUS: Gintaras Sodeika

VAIZDO PROJEKCIJŲ AUTORIUS: Artis Dzērve

ŠVIESOS DAILININKAS: Vilius Vilutis

REŽISIERĖ-ASISTENTĖ: Eglė Švedkauskaitė

VAIDINA: Aistė Zabotkaitė, Alvydė Pikturnaitė, Kamilė Petruškevičiūtė. Nelė Savičenko, Algirdas Dainavičius, Kęstutis Cicėnas, Toma Vaškevičiūtė, Vytautas Anužis, Arūnas Sakalauskas, Rytis Saladžius, Vitalija Mockevičiūtė, Elzė Gudavičiūtė, Miglė Polikevičiūtė, Birutė Mar, Rimantė Valiukaitė

PREMJERA: 2021 m. lapkričio 4 d.

TRUKMĖ: 4 val. 30 min (dviejų dalių)

REKOMENDUOJAMAS AMŽIUS: 18+

SPEKTAKLIO KALBA: lietuvių kalba su anglų kalbos titrais

 

LAIKAS: rugsėjo 23 d. 18 val.
VIETA: Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Naujoji salė (Gedimino pr. 4)

Spektaklio veiksmas nukelia žiūrovus į 2109 metų Maskvą. Elektroninis žadintuvas skelbia Antrosios pamainos budraus ciklo pradžią. Iš termosų viena po kitos lenda trys seserys, garuojančios ir apsimiegojusios. Tai Nastia, Maja ir Marija. Jos dešimt metų miegojo anabiozėje, todėl sunkiai orientuojasi erdvėje ir laike, skausmingai juda dėl raumenų atrofijos ir vis dar egzistuoja tarp sapnų ir tikrovės. Praeis šiek tiek laiko, kol jos susivoks realybėje.

O visa tai prasidėjo prieš daugelį metų – ketvirtajame XXI amžiaus dešimtmetyje. Dėl globalaus atšilimo ir planetos gyventojų pertekliaus ėmus stigti gėlo vandens ir maisto resursų, vienas po kito įvyko du Pasauliniai Vandens karai.  Gyventojų pertekliaus problemą padėjo išspręsti atradimai genetikos srityje, leidžiantys pusei žmonijos dešimčiai metų panirti į miegą. Taip prasidėjo gyvenimas pamainomis. Nuo to laiko kas dešimt metų pamainos keičia viena kitą, budrūs žadina miegančius, o patys eina miegoti. Deja, abiejų pamainų vertybės ir požiūriai dėl pasaulio valdymo ir ateities kardinaliai skiriasi…

 

OSKARAS KORŠUNOVAS

Režisierius, OKT / Vilniaus miesto teatro meno vadovas. 1993 m. baigė Lietuvos muzikos akademiją (kurso vadovas Jonas Vaitkus). Dar studijuodamas jaunas režisierius išsiskyrė neįprasta teatrine kalba. Apie jo spektaklius imta kalbėti kaip apie atskirą organizmą, teatrą teatre. 1998 m. kartu su bendraminčiais jis įkūrė nepriklausomą Oskaro Koršunovo teatrą (OKT). Koršunovas už savo kūrybą yra gausiai apdovanotas: 2006 m. jam įteiktas Europos naujosios teatro realybės prizas, 2009-aisiais – Prancūzijos meno ir literatūros kavalieriaus ordinas, dar po metų – Vsevolodo Mejerholdo vardo apdovanojimas. Ne vienas jo spektaklis Lietuvoje apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi, 2002 m. jam įteikta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija.

 

LIETUVOS NACIONALINIS DRAMOS TEATRAS

Nuo 1940 m. gyvuojantis teatras ieško ryšio su visuomene ir tradicija, todėl LNDT repertuare – tiek klasikos, tiek šiuolaikinės dramaturgijos kūriniai, eksperimentiniai, dokumentinio bei taikomojo teatro spektakliai. Nuo 2010-ųjų LNDT tapo atviras naujoms meninėms formoms. Teatras stengiasi ugdyti meninį publikos skonį, nuolat kviečia garsius Lietuvos ir įvairių Europos šalių režisierius įgyvendinti savo kūrybinius sumanymus, todėl LNDT repertuare šalia Oskaro Koršunovo, Eimunto Nekrošiaus, Jono Vaitkaus, Gintaro Varno bei Yanos Ross darbų sukurti Krystiano Lupos, Árpádo Schillingo, Łukaszo Twarkowskio, Jo Strømgreno, Saaros Turunen, Kristinos Werner ir kitų pasaulyje pripažintų režisierių spektakliai. LNDT taip pat sparčiai plečia savo gastrolių amplitudę, – teatras aplankė svarbiausių teatro festivalių scenas tiek Europoje, tiek už jos ribų.

 

Lietuvos teatro vitrinos energiją palaiko

Bilietai