© Dainius Putinas

Me two / Savoj krūvoj

IDĖJOS AUTORĖ, CHOREOGRAFĖ: Airida Gudaitė

ŠOKĖJAI-KŪRĖJAI: Greta Snitkutė, Arminas Kazanavičius, Rokas Bugys, Ugnė Laurinavičiūtė, Grėtė Vosyliūtė, Elena Milaknytė, Beatričė Šaltenytė, Emilija Giedraitytė, Barbora Mickutė, Aura Šriubšaitė, Saulė Bučiūnaitė, Smiltė Kavoliūnaitė

REŽISIERIUS: Jonas Tertelis

KOMPOZITORĖ: Agnė Matulevičiūtė

SCENOGRAFAI: Renata Valčik, Emilis Šeputis

APŠVIETIMO DAILININKAS: Julius Kuršis

GARSO REŽISIERIUS: Ignas Juzokas

VADYBININKĖ: Gabrielė Kundrotaitė

PRODIUSERIS: Laurynas Žakevičius

TRUKMĖ: 60 min.

REKOMENDUOJAMAS AMŽIUS: 12+

PREMJERA: 2021 rugpjūčio 25, 26, 31 

 

LAIKAS: rugsėjo 22 d. 17 val.
VIETA: Menų spaustuvė, Juodoji salė

„Me two / Savoj Krūvoj“ gimė iš Low Air mokyklos mokinių ir trupės choreografų noro sukurti spektaklį ir kalbėti apie jų (paauglių) pasaulį – ne suaugusiojo, o paauglių kalba. Kūrybiniame procese tarp paauglių ir šokio teatro profesionalų išryškėjo intymios ir dažnu atveju „nepatogios” istorijos, skirtingi požiūriai į jas, keliantys klausimus, o kur yra ribos tarp dviejų kartų pasaulių, kodėl jautrūs pasakojimai dažnai lieka nutylėti ar neišgirsti. Ir kodėl, dažnu atveju pradėjus pasakoti istoriją ir išgirdus tylų „man irgi taip buvo“, mes retai norime vienas kitą palaikyti. 

Projektas, prasidėjęs nuo jaunų šokančių paauglių noro sukurti kūrinį, choreografės Airidos Gudaitės ir kūrybinės komandos dėka virsta į apčiuopiamą kūną, o gal jausmą. Noras papasakoti retai ištransliuojamą savo pasaulį virsta kvietimu pabūti paauglio galvoje, o gal jo kambaryje. Tarytum jį išgirsti ar pasikalbėti. Ši erdvė atvira visiems tyrinėti, kalbėti ir kalbėtis. Tiek prieš spektaklį, tiek spektaklio metu. Tiek su kitu, tiek su savimi. Ir nebijoti, o kartais išdrįsti ištarti „aš irgi“.

 „LOW AIR“

2011 metais pristatę pirmąjį teatro scenai pritaikytą kūrybinį darbą – urbanistinį šokio spektaklį „Feel-Link” duetas jautė poreikį tęsti profesionalios kūrybos kelią. 2012 metais šokėjų ir choreografų Airidos Gudaitės ir Lauryno Žakevičiaus įkurtas pirmasis Lietuvoje Urbanistinio Šokio Teatras – siekia atskleisti meninį praplėstojo urbanistinio šokio potencialą ir pristatyti jį scenos menų profesionalams ir mylėtojams. Eksperimentuodami ir jungdami skirtingus šokio stilius, performanso ir fizinio teatro elementus, rinkdamiesi kūrinių temas pastatymams, talpindami juos į socialinius kontekstus bendruomenėse, kuruodami ir scenoje ugdydami jaunuosius šokėjus, inovatyviai kuria naujas tarpdisciplinines sintezes bei vystydamiesi aplink save buria profesionalų bendruomenę.

Apdovanoti ir sulaukę užsienio kritikų bei profesionalų dėmesio gastrolėse, Low Air 2017 m. gavo Vilniaus miesto šokio teatro vardą. Tai suteikė dar didesnę atsakomybę garsinti Vilniaus ir Lietuvos vardą pasaulyje.

 

Lietuvos teatro vitrinos energiją palaiko

Bilietai