PRODIUSERIAI Low Air” (Lietuva) ir Silke Z. / „Die Metabolisten” (Vokietija)
KONCEPCIJOS AUTORĖ Silke Z.
CHOREOGRAFAI Silke Z., Laurynas Žakevičius, Airida Gudaitė
ŠOKĖJAI Caroline Simon, Hanna Held, David Winking, Grėtė Vosyliūtė, Dmitrijus Andrušanecas, Darius Stankevičius
ŠVIESŲ IR SCENOGRAFIJOS DAILININKAS Garlef Kessler
MUZIKA IR GARSAS Liam Giles, Laurynas Žakevičius
KOSTIUMŲ DAILININKĖ Melina Jusczyk
VADYBININKĖ Hanna Held
ORGANIZATORĖ Rica Hellige
ASISTENTĖ Franziska Nagel
PREMJERA 2024 m.
LAIKAS rugsėjo 29 d. | 13:00
VIETA Menų spaustuvė, Juodoji salė
Šiuolaikiniuose Lietuvos scenos menuose šokis jau seniai užima svarbią vietą. O pastaruoju metu jis vis drąsiau žengia ir į dramos ir lėlių teatrų repertuarus, kur šokti ima net ir niekad to nedarę dramos aktoriai. Tad reprezentuoti šiuolaikinį šokį šiųmetėje vitrinoje atrodė labai svarbu. Kita priežastis, paskatinusi į programą įtraukti „Lustopia“ – spektaklis yra sėkmingas Lietuvos kūrėjams vis reikšmingesnio tarptautinio bendradarbiavimo pavyzdys. Ir svarbiausia – pasimetusiems, vienišiems ir susiskaldžiusiems, jis pasakoja apie bendro pasaulio ir bendro džiaugsmo kūrimą.
Kristina Steiblytė, Lietuvos teatro vitrinos kuratorė
Vilniaus miesto šokio teatro „Low Air“ (Lietuva) ir Silke Z. / „Die Metabolisten“ (Vokietija) koprodukcija „Lustopia“ – skirtingas kartas bei įvairius kūnus jungiantis šokio spektaklis.
Kelne gyvenanti šiuolaikinio šokio choreografė Silke Z. bendradarbiaudama su šokėjais, choreografais, šokio mokytojais Airida Gudaite ir Laurynu Žakevičiumi, sukūrė spektaklį troškimų ir utopijos tema. Choreografai ir šeši skirtingo amžiaus, kartų, fizinių gebėjimų ir patirčių šokėjai iš Lietuvos bei Vokietijos žengia svarbų kūrybinį žingsnį įvairovės ir įtraukties scenos mene kryptimi.
„Lustopia“ žaismingai laviruoja tarp malonumo, nepadorumo, kūno gėdinimo ir kūno pozityvumo, sąmoningai kvestionuoja socialines normas bei egzistuojančius tabu. Spektaklis rodo kūnų susiliejimo utopiją, ieškodamas troškimo laisvės bei tyrinėdamas jo ribas šokyje. Spektaklio kūrėjai klausia: ar geismui ir malonumui turi reikšmės amžius, lytis, kūnas bei negalia? Ar mūsų lyties, amžiaus ar (ne)gebėjimų diferencijavimas sukelia gėdą ir nesaugumą, trukdančius mūsų troškimams?
„Lustopia“ kviečia žiūrovus į šokio patirtį, kuri įkvepia švęsti žmonių skirtumus ir bendro kūno utopiją.