© Dmitrijus Matvejevas

Lietuvos teatro vitrinos apdovanojimai

Apdovanojimus organizuoja vieni iš praeitų metų  laureatų – spektaklio „Jauno žmogaus memuarai“ komanda: Eglė Švedkauskaitė, Agnė Matulevičiūtė, Giedrė Giedraitytė, Justina Mykolaitytė, Lukas Petrauskas, Matas Dirginčius, Sergejus Ivanovas, Vainius Sodeika, Viktorija Kuodytė, Vytautas Anužis, Artūras Jankovskis.

 

Lietuvos teatro kūrėjams ir žiūrovams skirta šventė, kurioje bus apdovanoti ryškiausi šių metų Lietuvos teatro vitrinos darbai. Tris apdovanojimus skirs tarptautinė žiuri komisija, o ketvirtąjį, žiūroviškiausio spektaklio prizą skirs lrt.lt skaitytojai.

 

Įėjimas laisvas

LAIKAS: rugsėjo 24 d. | 21:00

VIETA: Opera Social House

 

Vakaro metu konkurso dalyviams bus įteikti trys žiuri apdovanojimai, skiriami spektakliui, asmeniui ar kūrybinei komandai (kaip pasirenka komisija), o pats prizas – tai muzikinis instrumentas tereminas, kuris savo skleidžiamais garsais puikiai dera su „sireniška“ dvasia. Žiuri suformuluos ir paskelbs už ką skiriami apdovanojimai, taip pat pasidalins tekstu apie savo įspūdžius stebint Lietuvos teatro programą. Žiuri verdiktas yra labai svarbi vitrinos dalis, nes ji atskleidžia, kaip mūsų teatro darbai atrodo tarptautiniame kontekste, kokie kūrėjai, meniniai ieškojimai yra labiau vertinami užsienio profesionalų nei Lietuvos publikos ar kritikų. Tiesa, komisijos kėdę galės pasimatuoti ir žiūrovai. Kartu su Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija, rugsėjo mėnesį LRT.LT portalo skaitytojai kviečiami rinkti žiūroviškiausią programos spektaklį.

Apdovanojimų šventę lydės ir koncertinė programa, kurią atliks šio spektaklio muzikinė grupė „DDN“ (didžiosios Dievo neteisybės).

Lietuvos teatro vitrinos spektakliai, dalyvaujantys konkursinėje programoje:

„Barbarai“ ( rež. Árpád Schilling, Valstybinis jaunimo teatras)

„Gyvenimas – tai sapnas“ (rež. Gediminas Rimeika, Mokslo ir meno laboratorija)

„Fossilia“ rež. Eglės Švedkauskaitė, Lietuvos nacionalinis dramos teatras)

„Puikus naujas kūnas“ ( kūrėjai – Žygimantas Kudirka, Arturas Bumšteinas, Operomanija)

„Metamorfozė“ ( rež. Oliver Frljić, Lietuvos nacionalinis dramos teatras)

„Vedami“ ( rež. Mantas Jančiauskas, „Artscape“)

„Found Found Found“ ( rež. Naubertas Jasinskas,  Valstybinis Šiaulių dramos teatras)

„Fragmentas“ (rež. Dmitry Krymov, Klaipėdos dramos teatras)

„Pasirinkimas“ ( rež. Gintarė Radvilavičiūtė, Teatras „Lėlė“).

„Sirenų tyla“ (rež. Laura Kutkaitė, Lietuvos nacionalinis dramos teatras)

 

Šiųmetinio žiuri nariai –  festivalio „Fast Forward“ meno vadovė ir kuratorė Charlotte Orti von Havranek (Vokietija), lenkų režisierius Łukasz Twarkowski – Lietuvos žiūrovams pažįstamas iš spektaklių „Lokis“ ir „Respublika“, Ewa Zembok – „Kutna Hora Performing Arts“ festivalio kuratorė ir teatro Divadlo X10 įkūrėja (Čekija), kultūros prodiuserė bei režisierė, Prancūzijos organizacijos ONDA (Office national de diffusion artistique) scenos menų kuratorė Geoliane Arab (Libanas) bei Hyde Hytti – TINFO – Suomijos teatro informacijos centro tarptautinių projektų prodiuseris.

Bilietai