© Wojciech Hadbas

Lengvi dalykai

Łatwe Rzeczy

PRODIUSERIS: Olštyno miesto Stefano Jaraczo teatras
REŽISIERĖ: Anna Karasinska
DRAMATURGĖ: Anna Karasinska
VAIDINA: Milena Gauer, Irena Telesz-Burczyk

 

PREMJERA: 2021

TRUKMĖ: 50 min.

AMŽIAUS CENZSAS: N16

LAIKAS: spalio 1 d. | 19:00
VIETA: Menų spaustuvė, Juodoji salė

KALBA: lenkų k. su lietuvių k. subtitrais

Spektaklio pristatymą kartu rengia:

Bendrasis finansavimas:

 

„Lengvi dalykai“ – be galo jautrus spektaklis apie moteris. Kokios jos scenoje, gyvenime, greta vyrų, viešumoje ir vienos namuose. Kaip jos save mato, vertina, kaip kalbasi su savimi, kaip žiūri viena į kitą. Prieš žiūrovus – dvi skirtingų kartų moterys, kurių viena buvo pirmoji Lenkijoje prieš kelis dešimtmečius pasiryžusi nusimesti rūbus scenoje. Tekstas, skambantis jųdviejų lūpomis – neįprastai išretintas, grįžtantis pakartojimais, jis tarsi kvėpuoja kartu su žiūrovu.

Festivalio meno vadovė
Kristina Savickienė

 

Režisierė Anna Karasińska „Lengvų dalykų“ nenori vadinti spektakliu, greičiau darbu ar analize. Čia dvi aktorės ramiu tonu, beveik pašnibždomis pasakoja apie save, teatrą, profesines svajones, troškimus, sapnus ir nusivylimus. Jų istorijos itin asmeniškos, o kartu – atpažįstamos, lengvai susiejamos su dažno patirtimis bei teatrinio gyvenimo tiesomis. Štai, pavyzdžiui, scenoje primenama, kad būti stebimam yra privaloma aktorinio patyrimo dalis. Tačiau daugelis net ir niekada nevaidinusiųjų galėtų įvardyti situaciją, kurioje jautėsi akylai analizuojami. Svetimi žvilgsniai tarsi įrėmina, apibrėžia, įvardija, kas esame ar kuo galime tapti. O kaip mūsų pačių žvilgsniai, nukreipti į save? Ar jie atlieka tą pačią funkciją?

Aktorių tekstas kiekvieno rodymo metu kinta. Ne tik dėl spektaklyje naudojamos improvizacijos, bet ir dėl naujų režisierės bei atlikėjų patirčių. Todėl „Lengvi dalykai“ yra gyvas, nuolat besikuriantis, kitapus klasikinio teatro schemų tarpstantis kūrinys.

 

Apie kūrėją:

Anna Karasińska – viduriniosios kartos lenkų režisierė, kurios stiprybė yra gebėjimas jautriai, tiksliai, tvirtai kalbėti itin sudėtingomis temomis. Gimusi ir užaugusi Lodzėje, ši menininkė vienu metu žymiojoje Lodzės kino mokykloje studijavo režisūrą bei į filosofiją gilinosi Lodzės universitete. Kinematografiškumas ir filosofiškumas visuomet išskiria jos darbus iš kitų. Išskirtinė ir Karasińskos metodika – kūrėja daug improvizuoja su aktoriais, užrašinėja taip gimusius tekstus bei dirba su jais tol, kol šie virsta tam tikra esencija – aktorių savastimi scenoje.

*** 

„Anos Karasińskos spektaklis „Lengvi dalykai“, kaip ir ankstesni jos darbai, sulieja fikciją su realybe. Tai minimalistinis ir tikslus spektaklis – nors atviras improvizacijai. <…> Karasińska nebijo tylos akimirkų.“

Witold Mrozek, Dwutygodnic.com


Režisierė Anna Karasińska taip pat kviečia į dviejų dienų trukmės kūrybinės dirbtuvės –„Darbas su asmenine medžiaga“, skirtas teatro režisieriams, atlikėjams ir dramaturgams. Atrankos kriterijus – motyvacinis laiškas (lietuvių kalba). Pildyti registracijos formą galite iki rugsėjo 15 d. 

 

 

Bilietai