© VŠĮ „Darbininkai“ arch.

Laisvė

Pagal Martin Bellemare pjesę

REŽISIERIUS: Dainius Gavenonis

KOMPOZITORIUS: Dominykas Digimas

SCENOGRAFAS: Dainius Liškevičius

ŠVIESŲ DAILININKAS: Eugenijus Sabaliauskas

KOSTIUMŲ DAILININKĖ: Gerūta Navickaitė

SPEKTAKLIO VIZUALIZACIJOS: Aurelija Maknytė

PJESĘ IŠ PRANCŪZŲ KALBOS VERTĖ: Akvilė Melkūnaitė 

VAIDINA: Rasa Samuolytė, Dainius Gavenonis, Laurynas Jurgelis, Žygimantė Elena Jakštaitė / Greta Petrovskytė, Vaidas Vilius, Aleksas Kazanavičius

PRODIUSERIS: VŠĮ „Darbininkai“ ir OKT/Vilniaus miesto teatras

 

TRUKMĖ: 1 val. 30 min. (vienos dalies)

PREMJERA: 2021 m. rugsėjo 26 d.

SPEKTAKLIO KALBA: lietuvių su angliškais titrais

REKOMENDUOJAMAS AMŽIUS: 14+

 

LAIKAS: rugsėjo 26 d. 14:00
VIETA: OKT Studija (Ašmenos g. 8, Vilnius)

 

DĖMESIO! Į renginį žiūrovai bus priimami tik su Galimybių pasu, kurį galima gauti www.gpasas.lt arba žiūrovai, turintys Europos Žaliąjį pasą.

 

Ką reiškia būti laisvam? Kaip išsilaisvinti nuo rutinos, nuo gyvenimo, nuo savęs? Ar tam tėra tik vienas radikalus sprendimas? Savižudybės tema „Laisvės“ kūrėjai kalba ir tiesiogiai, ir perkeltine prasme, ir lengvai, ir šią temą mistifikuojant. Ar tai vienintelis būdas visiškai laisvei patirti?

Rimgailė Renevytė, lietuviškos programos sudarytoja

 

Šiuolaikinė kanadiečio Martin Bellemare pjesė „Laisvė”pasakoja apie tvarkingą, ekologišką, struktūrizuotą visuomenę, kuri suteikia ir legalizuoja piliečių teisę nuspręsti kada, kokiu būdu jie nori nutraukti savo gyvenimą. Pjesės veiksmas vyksta šeimoje, kurios nariai tolerantiški vieni kitiems, gerbiantys vienas kito pasirinkimus, nevaržantys vienas kito laisvės. Šeimos ląstelė šiuo atveju – visuomenės atspindys. Mes keliame klausimą: ar turime teisę pakeisti artimojo sprendimą, jei jis pasirenka mirtį?

 

Dažnai susiduriame su požiūriu, kad esame savo likimo kalviai. Išnykus religijos ir tikėjimo principams, nebeliko aukštesnės jėgos už žmogų. Jis kontroliuoja aplinkybes, pats kuria save, kaip ir mirtį gali rinktis pats. Manome, kad žmogus, iškėlęs save į tokią atsakingą poziciją, lieka vienišas su savo galia rinktis. Spektakliu norime kalbėti apie laisvės ribas ir tai, kokią atsakomybę turime prieš save ir kitus laisvės koncepcijoje.

 

Dainius Gavenonis – teatro ir kino aktorius. 1996 m. baigė Lietuvos muzikos akademiją (dabartinę Lietuvos muzikos ir teatro akademiją), Dalios Tamulevičiūtės kursą. Dirba Lietuvos nacionaliniame teatre, tačiau vaidmenis kuria įvairių Lietuvos ir užsienio režisierių spketakliuose. Drauge su Jūrate Paulėkaite sukūrė spektaklius „Kartu“ (2007) ir „Uždaras vakaras“ (2008). 2015 m. aktorius apdovanotas Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija, jo vaidmenys ne kartą įvertinti aukščiausiu Lietuvos teatro apdovanojimu – Auksiniu scenos kryžiumi.

Bilietai