© Martynas Aleksa

William Shakespeare

Koriolanas I Spektaklis atšauktas

REŽISIERIUS: Paulius Markevičius 

SCENOGRAFĖ IR KOSTIUMŲ DAILININKĖ: Ugnė Tamuliūnaitė

KOMPOZITORIUS: Andrius Šiurys

ŠVIESŲ DAILININKAS: Audrius Jankauskas

VAIDINA: Aldona Bendoriūtė, Remigijus Bučius, Tauras Čižas, Simonas Dovidauskas, Milda Noreikaitė,  Vygandas Vadeiša

PREMJERA: 2021 m. rugsėjo 22-23 d.

TRUKMĖ: 1 val. 45 min.

SPEKTAKLIO KALBA: lietuvių kalba su anglų kalbos titrais

LAIKAS: rugsėjo 23 d. 15 val.
VIETA: Meno fortas (Bernardinų g. 8, Vilnius)

Viena iš paskutinių Šekspyro parašytų tragedijų „Koriolanas“ prasideda kvietimu stabtelėti ir paklausyti. Sutelkti dėmesį prieš veikiant ir gerai apgalvoti, kas, ką ir kodėl daro. Šis kvietimas yra skirtas visų pirma žiūrovams, liudijantiems beatodairiškai veikiančio Romos karžygio Koriolano tragediją. O jis, įrodęs savo narsą ir gabumus karo lauke, prieš sustoti ir pasiklausyti nusprendusių žiūrovų akis pamažu atskleidžia kaip tragiškai gali baigtis įvertinimo troškulys sumaišytas su nusivylimo kartėliu. 

Stabtelėti ir išgirsti žmogaus tragediją kviečia naujas Lietuvoje itin retai sceną mačiusio „Koriolano“ pastatymas. Režisierius Paulius Markevičius „Koriolaną“ interpretuoja ne kaip politinį spektaklį. Nors politika „Koriolane“ svarbi, tačiau ji kartu su šiuolaikiniame pasaulyje bei Šekspyro pjesėje ryškiomis abejonėmis demokratijos veikimu, politinių permainų ir ginkluotų neramumų provokuojamomis įtampomis tėra tyrinėti žmogų kritinėje situacijoje padedančios aplinkybės. Akcentuodamas minios ir asmenybės konfliktą, galingųjų manipuliacijas žmonėmis režisierius pabrėžia individui tenkančius iššūkius, kai asmeniniai gabumai ir aplinkos lūkesčiai plėšo į priešingas puses.

 

PAULIUS MARKEVIČIUS

Paulius Markevičius 2014 m. baigė teatro vaidybos magistro studijas, režisieriaus Eimunto Nekrošiaus mokinys. Vaidina Eimunto Nekrošiaus, Oskaro Koršunovo, Gintaro Varno ir kitų žymių Lietuvos teatro režisierių spektakliuose. Aktyviai ieško savo teatro kalbos, jo spektakliai išsiskiria muzikalumu, atmosferiškumu, performatyvumu. 2017 m. už spektaklį „Alberai, WRU“ buvo nominuotas Auksiniam scenos kryžiui jaunojo menininko kategorijoje, 2018 m. jam įteikta Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos Jaunojo kūrėjo premija. 2019 m. apdovanotas kaip geriausias aktorius už vaidmenį filme „Išgyventi vasarą“ tarptautiniame kino festivalyje „Kino pavasaris“. 2019 m. išrinktas Dalios Tamulevičiūtės nacionalinės dramaturgijos konkurso laimėtoju.

 

MENO IR MOKSLO LABORATORIJA

„Meno ir mokslo laboratorija“, įkurta 2014 m., vienija jaunus meno ir mokslo kūrėjus, vykdančius bendrus edukacinius, meno bei tyrimų projektus. Tai – teatro kūrybos erdvė, neapsiribojanti vien mokslinėmis temomis, bet ir skatinanti jaunųjų menininkų eksperimentus, naujų formų bei temų paiešką. Tai – vienas sparčiausiai augančių bei vienas perspektyviausių jaunųjų menininkų kolektyvų Lietuvoje, pripažintas kritikų ir žiūrovų. 2019 m. Lietuvos Respublikos kultūros ministerija „Meno ir mokslo laboratorijai“ suteikė profesionalios scenos meno įstaigos statusą.

 

Lietuvos teatro vitrinos energiją palaiko

Bilietai