Kaip visur, kaip visi

Įvietinto teatro patirtis

REŽISIERIUS: Naubertas Jasinskas

VAIDINA: Viktorija Kuodytė, Aušra Pukelytė, Janina Matekonytė, Aleksas Kazanavičius, Alvydė Pikturnaitė, Dalia Morozovaitė

DRAMATURGAS: Dovilė Zavedskaitė

REŽISIERIAUS ASISTENTAS: Lukas Petrauskas

KOSTIUMŲ DAILININKAS: Dominykas Levanas

KOMPOZITORIUS: Gintaras Sodeika

LOKACIJOS PARINKIMAS IR SCENOGRAFIJA: Augustas Serapinas

TRUKMĖ: 1 val. 20 min.

PREMJERA: 2021 m. spalio 2 d.

LAIKAS: rugsėjo 23 d. 12 val. ir rugsėjo 24 d. 12 val.
VIETA: Vilniaus Užupio gimanzija (Krivių g. 10. Vilnius)

„Kaip visur, kaip visi“ – tai kvietimas pažvelgti į reiškinį, kada patrauklios investicijų perspektyvos pakeičia rajono statusą į prestižinį, o senieji gyventojai išstumiami. Vilniaus Užupio mikrorajonas – ryškiausias šio proceso pavyzdys Lietuvoje: grobuoniškas miesto vystymasis užgožia žemesnės socialinės klasės nuvertėjimą, kol ši tyliai traukiasi į atokesnes teritorijas.
„Kaip visur, kaip visi“ kūrėjai siekia užfiksuoti esamąjį laiką – sustoti dar urbanistinių procesų nepaliestame kieme (Filaretų g. 23, Vilnius) ir patyrinėti vietą prieš pat jos išnykimą. Šį kiemą šiandien dalijasi du vietiniai – senosios Užupio kartos atstovas Andrėjus ir vizualiojo meno kūrėjas Augustas Serapinas. Kūrybinė komanda mėgina suvokti šį kontrastą ir, atsispirdama nuo dokumentalumo, konstruoja sintetinę garso ir vietos patirtį. Projekte dalyvaujantys aktoriai pakvies žiūrovus sustoti ir apsidairyti, atrasti vietą per žmonių, augalų, reljefo, architektūros, skirtingų rajono atmosferų susidūrimo kontekstus.

 

NAUBERTAS JASINSKAS

Naubertas Jasinskas – teatro kūrėjas, 2020 m. magistro laipsnį įgijęs Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Yanos Ross vadovaujamame kurse; šiuo metu reziduoja Valstybiniame Jaunimo teatre. Režisieriaus kūrybą galima suskirstyti į dvi kategorijas: naujų teatrinių formų paiešką (audiovizualinė instaliacija „Vegetacinė būklė“, Jono Meko vizualiųjų menų centras, 2022; įvietinto teatro patirtis „Kaip visur, kaip visi“, Valstybinis Jaunimo teatras, 2021; teatrinė instaliacija fabrica, Vilniaus tarptautinis teatro festivalis Sirenos, 2020) ir dramos teatro spektakliai, siūlantys nagrinėti kitoniškas žmogiškųjų santykių perspektyvas („Pelikanas“, Oskaro Koršunovo teatras, 2022, „bowel“, Kauno miesto kamerinis teatras, 2021). Menininkas 2022 m. apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi Jaunojo menininko kategorijoje už spektaklio bowel režisūrą.

 

VALSTYBINIS JAUNIMO TEATRAS

Valstybinis jaunimo teatras įkurtas 1965 m. Vilniuje, o 1982 m. perkeltas į naujas patalpas, kuriose veikia iki šiol. Teatro vardą pasaulyje išgarsino režisierius Eimuntas Nekrošius, sukūręs čia savo pirmuosius legendinius spektaklius, teatrui tuo metu vadovaujant jo pirmajai mokytojai režisierei Daliai Tamulevičiūtei. 2016 m., naujuoju teatro vadovu tapus teatrologui Audroniui Liugai, prasidėjo naujas jo kūrybinis etapas – su nauja menine programa. Teatre yra kūrę tokie Lietuvos ir užsienio režisieriai kaip Eimuntas Nekrošius, Gintaras Varnas, Kirsten Dehlholm, Árpádas Schillingas, Yana Ross, Kristianas Smedsas, Ericas Lacascade’as ir Krystianas Lupa, taip pat daug žadantys jauni lietuvių teatro kūrėjai.

 

Lietuvos teatro vitrinos energiją palaiko

Bilietai