© Dmitrij Matvejev

Pagal Ričardo Gavelio romaną

Jauno žmogaus memuarai

REŽISIERĖ: Eglė Švedkauskaitė

VAIDINA: Vainius Sodeika, Vytautas Anužis, Sergejus Ivanovas, Jonė Šadeikė, Viktorija Kuodytė, Aleksas Kazanavičius, Matas Dirginčius, Giedrė Giedraitytė, Dovilė Šilkaitytė – Rimkevičienė, Lukas Petrauskas, Justina Mykolaitytė

DRAMATURGAS: Mindaugas Nastaravičius

INSCENIZACIJOS AUTORIAI: Eglė Švedkauskaitė, Mindaugas Nastaravičius

REŽISIERIAUS ASISTENTĖ: Justina Mykolaitytė

KOSTIUMŲ DAILININKĖ: Karolina Janulevičiūtė

SCENOGRAFAI: Jurgis Paškevičius, Monika Janulevičiūtė

KOMPOZITORĖ: Agnė Matulevičiūtė

ŠVIESŲ DAILININKAS: Julius Kuršis

PREMJERA: 2022 m. gegužės 14 d.

TRUKMĖ: 3 val. 15 min.

SPEKTAKLIO KALBA: lietuvių kalba su anglų kalbos titrais

 

Aktoriai yra spektaklio muzikos bendrakūrėjai ir ją atlieka gyvai

LAIKAS: rugsėjo 22 d. 19 val. 

VIETA: Valstybinis jaunimo teatras, Didžioji salė (Arklių g. 5, Vilnius)

Pasak režisierės E. Švedkauskaitės, „Jauno žmogaus memuarai“ – tai spektaklis apie atmintį.  Apie trumpą, lūkesčiuose ir vizijose paskendusį, tragiškai pasibaigusį jauno žmogaus gyvenimą. Tai kelionė iš anapus į šiapus – iš savo atminties į gyvųjų atmintį.

Leonas Ciparis yra žmogus, kuriam būtina bendruomenė, bendras tikėjimas, vieningi siekiai. Jis visada norėjo apie tai kalbėti, ginčytis, tačiau prabilo tik po mirties. Jo klausytoju tapo draugas ir mokytojas Tomas Kelertas – žmogus, kuriam bendruomenės nereikėjo. Žmogus, kuriam pakako ir savęs paties. Spektaklyje virš judviejų kybo ne tik niūrus sąstingio laikotarpis, sovietinės valdžios smogas, bet ir mistiškos autoritetų figūros, galinčios naikinti likimus vienu piršto mostu. Šio spektaklio kūrėjams yra įdomu, kaip praeities tikrovės memuarai veikia šiandien, ir kokius jos pėdsakus atpažįstame mūsų laike, mūsų tapatybėje, – sako E. Švedkauskaitė.

 

EGLĖ ŠVEDKAUSKAITĖ

2018 m. baigė režisūros studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, tačiau dar studijuodama debiutavo Lietuvos rusų dramos teatro jaunųjų scenoje, kur pristatė savo diplominį spektaklį „Heda Gabler“ (2017) pagal Henriką Ibseną. Savo antrajam spektakliui pasirinko ironišką visuomenės kritiką ir Dorotos Masłowskos pjesę „Mums viskas gerai“. 2018 m. ką tik studijas baigusi režisierė Spolete vykstančio „Festival dei Due Mondi“ konkursinėje programoje „Jaunasis Europos teatras“ (Young European Theatre) apdovanota pirmuoju prizu už spektaklio eskizą „I dreamt that somebody called me darling“ pagal Haroldo Pinterio pjesę „Iš pelenų į pelenus“. 2020 m. Jaunimo teatre, dalyvaudama jaunųjų kūrėjų platformoje „Black Box“, pristatė spektaklį pagal Asios Vološinos pjesę „Žmogus iš žuvies“. 

 

VALSTYBINIS JAUNIMO TEATRAS

Valstybinis jaunimo teatras įkurtas 1965 m. Vilniuje, o 1982 m. perkeltas į naujas patalpas, kuriose veikia iki šiol. Teatro vardą pasaulyje išgarsino režisierius Eimuntas Nekrošius, sukūręs čia savo pirmuosius legendinius spektaklius, teatrui tuo metu vadovaujant jo pirmajai mokytojai režisierei Daliai Tamulevičiūtei. 2016 m., naujuoju teatro vadovu tapus teatrologui Audroniui Liugai, prasidėjo naujas jo kūrybinis etapas – su nauja menine programa. Teatre yra kūrę tokie Lietuvos ir užsienio režisieriai kaip Eimuntas Nekrošius, Gintaras Varnas, Kirsten Dehlholm, Árpádas Schillingas, Yana Ross, Kristianas Smedsas, Ericas Lacascade’as ir Krystianas Lupa, taip pat daug žadantys jauni lietuvių teatro kūrėjai.

 

 

Lietuvos teatro vitrinos energiją palaiko

Bilietai