© Eglė Sabaliauskaitė

Įstrigę

REŽISIERIUS: Árpád Schilling 

DRAMATURGINIAI TYRIMAI: Ildikó Ságodi 

SCENOGRAFĖ: Renata Valčik 

KOMPOZITORĖ: Nijolė Sinkevičiūtė 

ŠVIESŲ DAILININKAI: Julius Kuršis, Stasys Jamantas 

GARSO REŽISIERIAI: Laurynas Milinis, Edvinas Vasiljevas 

 

VAIDINA: Viktorija Kuodytė, Valentinas Masalskis, Dainius Gavenonis, Laima Akstinaitė, Justina Burakaitė, Karolina Kontenytė, Vaiva Kvedaravičiūtė, Rugilė Latvėnaitė, Artūras Lepiochinas, Simonas Lunevičius, Ieva Pakštytė, Paulius Pinigis, Donatas Stakėnas, Gytis Šimelionis, Asta Zacharovaitė, Donatas Želvys, Marija Žemaitytė.

PRODIUSERIS: Klaipėdos jaunimo teatras

 

TRUKMĖ: 4 val. (trijų dalių)

PREMJERA: 2021 m. liepos 10,11 d.

SPEKTAKLIO KALBA: lietuvių su angliškais titrais

REKOMENDUOJAMAS AMŽIUS: 16+

LAIKAS: rugsėjo 25 d. 19 val.
VIETA: Trakų kultūros rūmai (Vytauto g. 69, Trakai 21110)

 

DĖMESIO! Į renginį žiūrovai bus priimami tik su Galimybių pasu, kurį galima gauti www.gpasas.lt arba žiūrovai, turintys Europos Žaliąjį pasą.

 

Ar visada jausimės įstrigę? Tarp teatro ir realybės, meno ir visuomenės, tarp asmenybės ir kolektyvo, tarp asmeniškumo ir visuomenės nuomonės? Spektaklio kūrėjai įstrigę laike, teatre, sovietmetyje, savyje.

Rimgailė Renevytė, lietuviškos programos sudarytoja

 

Pandemijos metu vėl ir vėl patiriame visišką priklausomybę, užsidarymą, gyvenimo nenuspėjamumą ir negailestingumą. Siekdami pabėgti, esame pasiryžę bet kam. Net išduoti savo vertybes, idėjas, draugus. Audros sūkuryje svarbus tik išsigelbėti. Tam esame pasiryžę paaukoti milijonus.

 

Ko gero, šiandien svarbiausia iš naujo suprasti, kad mes tarpusavyje susiję. Mus jungia ne kalba, ne kultūra, o bendras žmonijos likimas. Visi turime prisiimti atsakomybę vieni už kitus. Kovodami dėl išlikimo negalime prarasti žmogiškumo.

 

Galbūt išgyvensime marą, bet ar jam praėjus tebebūsime žmonės? Ar verta išlikti gyviems, jei prarasime viską, kas kelia pasididžiavimą savo žmogiškąja esybe? Ar verta kovoti, jei kovos metu pamirštame, dėl ko kovojame? Ko vertas menas, jei jis sunaikina žmogų? Ko verta laisvė, gauta kitų žmonių gyvybės kaina? Ko verta nuo kaltės jausmo dūstanti laimė?

 

Árpád Schilling – Vengrų teatro režisierius ir šiuolaikinio meno agentūros „Krétakör“ meno vadovas. Statyti spektaklius pradėjo būdamas devyniolikos, 1995-aisiais įstojo į Budapešto teatro ir kino akademiją studijuoti režisūros, tais pačiais metais įsteigė „Krétakör“ („Kreidos rato“) teatrą. 1998–2000 m. pripažintas Vengrijos režisierius Gáboras Zsámbékis pakvietė Schillingą dirbti pasaulyje garsiame „Katona József“ teatre. Schillingas laimėjo Vengrijos teatro kritikų prizą „Perspektyvių profesionalų“ kategorijoje už spektaklį pagal Istváno Tasnádi kūrinį „Visuomenės priešas“, taip pat sukurtą „Katona József“ teatre. Vėliau režisierius atmetė kelis kvietimus dirbti valstybiniuose teatruose ir drauge su kultūros vadybininku Máté Gáspáru „Krétakör“ teatrą pavertė nuolatine teatrine organizacija. Šiuo metu savo pavadinimu Brechtą menantis „Krétakör“ prisistato kaip šiuolaikinio meno agentūra ir yra daugiausiai gastroliuojanti bei geriausiai užsienyje žinoma vengrų kūrybinė grupė.

Bilietai