© Blast Theory

Ir tarė dviratininkas

Rider spoke

„Blast Theory“, Didžioji Britanija

„Ir tarė dviratininkas“  buvo sukurtas bendradarbiaujant su Notingemo universiteto mišrios realybės laboratorija, „Sony Net Services“ ir „Fraunhofer“ institutu kaip dalis Europos mokslinių tyrimų projekto „IPerG“ (Integrated Project on Pervasive Gaming). „Blast Theory“ remia Anglijos menų taryba.

Lietuviškai įgarsino aktorė Airida Gintautaitė

TRUKMĖ: apie 75 minutes

KALBA: lietuvių  k.

REKOMENDUOJAMAS AMŽIUS: nuo 16 m.

 

Renginyje galite dalyvauti su asmeniniu arba festivalio dviračiu. Pažymėkite savo pasirinkimą pirkdami bilietus Tiketoje. Mobilieji įrenginiai bus suteikti renginio organizatorių.

 

LAIKAS: rugsėjo 15-23 d. nuo 18:00

VIETA: Startas Menų spaustuvės kiemelyje (Šiltadaržio g. 6, Vilnius)

 

DĖMESIO! Į renginį žiūrovai bus priimami tik su Galimybių pasu, kurį galima gauti www.gpasas.lt arba žiūrovai, turintys Europos Žaliąjį pasą.

NUSIPIRKUS BILIETĄ BŪTINA REGISTRACIJA ČIA

Festivalio dviračiais rūpinasi

Apie pasirodymą:

Pasileisk dviračiu gatvėmis ieškodamas tinkamiausios vietos, kur galėtum paslėpti savo paslaptį. Važiuok tolyn, o nepažįstamų žmonių balsai pakvies tave atrasti naujas ir nežinomas vietas.

„Ir tarė dviratininkas“  kviečia pasivažinėti su išmaniojo telefono programėle. Kol ieškosi slėptuvės, subtilus ir įtraukiantis pasakojimas kvies pagalvoti apie žmones tavo gyvenime. Įrašyk žinutes ir dalinkis jomis su nepažįstamaisiais, kurių niekada nesutiksi. Dviračiu po miestą važiuosi vienas, vakare, be jokio tikslo atrandant laisvės jausmą tiesiog… minti dviratį.

Pasivažinėjime galėsi išbandyti gyvą žaidimą, kuriame atsiveria ryšys tarp viešų ir privačių erdvių, šiuolaikinių technologijų siūlomos komunikacijos poveikis žmogaus patirčiai šiandieniniame pasaulyje. Kaip teigia projekto autoriai, pasivažinėjimo metu sukuriama ne tik galimybė iš naujo pažinti galbūt jau pažįstamas erdves, bet tuo pačiu bent trumpam atitrūkti nuo realybės ir užmegzti intymų dialogą su savimi.

Tik pasirodžiusi premjera „Ir tarė dviratininkas“ („Rider spoke“) Londono Barbican centre buvo išparduota visam sezonui. Interaktyvus, naujai miestą patirti žiūrovus kviečiantis projektas parodytas jau 20 pasaulio miestų.

Braitone įsikūrusi „Blast Theory“ kuria tarptautiniu mastu pripažintą patirtį, kurioje tyrinėjama, kaip mes bendraujame su nepažįstamais žmonėmis ir kaip technologijos formuoja visuomenę.

 

Apie kūrėjus:

Siekdami neatsiriboti nuo socialinių bei politinių kontekstų, kiekvieną žiūrovą paversdami savo kūrinio ašimi, menininkų grupė „Blast Theory“ koncentruojasi į interaktyvų meną. Derinant populiariosios kultūros, performanso, žaidimo medijas bei technologijas, galutinis rezultatas dažnai nutrina ribas tarp realybės ir fikcijos. Menininkų kolektyvas „Blast Theory“, vadovaujamas Matt Adams, Ju Row Farr ir Nick Tandavanitj, savo darbuose pasitelkia virtualias ir fizines erdves (kavinės, kanalai, apleisti sandėliai, bibliotekos ar muziejai), meną siekdami priartinti prie eilinio praeivio / kiekvieno žiūrovo. Nuo 1998 metų grupė aktyviai bendradarbiauja su Notingemo universitetu, sudarydami, kaip patys teigia, ilgiausiai veikiančią ir produktyviausią menininkų ir mokslininkų sąjungą pasaulyje. Šis dialogas yra kertinis veiksnys menininkų darbuose, atnešęs jiems keturias Britų kino apdovanojimų „Baftą” nominacijas, Prix Ars Electronica ir daugelį kitų prizų. Savo kūrybinius projektus „Blast Theory“ pristatė Venecijos Bienalėje, Sundance filmų festivalyje (JAV), „Tate Modern“ galerijoje Londone.

Nors Lietuvoje „Blast Theory“ rengė seminarus „Vilniaus vasaros teatro mokykloje“ (2017 m., LNDT), o praeitais metais „Sirenų“ festivalyje savo kūrybinius principus grupės narė Ju Row Farr pristatė mentorystės forma, padedant įgyvendinti vieną iš „Sirenų“ konkursinėje programoje atrinktų Lietuvos menininkų projektų „Synth Porn“, tai pirmas kartas, kai šis menininkų kolektyvas savo darbą pristato Lietuvoje.

 

Atsiliepimai

„Kai tik tai pasibaigė, norėjau daugiau. Mums iš tiesų pasisekė, kad šiame interneto amžiuje, anoniminiame mieste gali iš naujo atrasti svajonių laiką ar išgirsti pirmuoniškas dainas. O mobiliųjų technologijų pagalba galima patyrinėti naujas, keistas, neįmantrias formas. „Ir tarė dviratininkas“ buvo stebuklinga patirtis…“

William Wiles, Icon magazine

 

Šlovingai miestą pagyvinantis teatro kūrinys … Jis sugeba priimti negailestingą miesto skubėjimą, reikalaudamas individo sugebėjimo jį tyliai apmąstyti“.

Metro

 

Esame rodę “Ir tarė dviratininkas” žiūrovams su įvairiais specialiaisiais poreikiais. Kviečiame dalyvauti spektaklyje su asmeniniu dviračiu, neįgaliojo vežimėliu, mobilumo motoroleriu arba pėsčiomis. Taip pat siūlome pagalbines technologijas, specialiai paruoštus maršrutus ir papildomą pagalbą, įskaitant ir nemokamą bilietą asmeniniam asistentui. Daugiau informacijos rasite spektaklio DUK. Jeigu jums reikalinga papildoma vieta asmeniniam asistentui, kviečiame susisiekti su kasa. Dalyvavimo spektaklyje sąlygas galite perskaityti čia.

Bilietai