Pasivaikščiojimai

Soundwalks

Trijų kompozitorių ir garso menininkų (Dominyko Digimo, Edvino Kopcevo, Vitalijaus Červiakovo) sukurti garsiniai pasivaikščiojimai ir pasivaikščiojimai.

Rugsėjo 18 ir 20 d. 19:30
SOUNDWALK #1

 

Rugsėjo 26 d. 14:00
SOUNDWALK #2

 

Spalio 2 ir 7 d. nuo saulėtekio ir saulėlydžio
PASIVAIKŠČIOJIMAS#3: II TYLĖJIMAI

 

 

„Sirenų klube“ šiemet pristatomas ir inovatyvus pasivaikščiojimų formatas. Trijų kompozitorių ir garso menininkų (Dominyko Digimo, Edvino Kopcevo, Vitalijaus Červiakovo) specialiai „Sirenų“ festivaliui sukurti garsiniai pasivaikščiojimai (soundwalks) skatina nutilti, o tyloje išgirsti bei patyrinėti kasdienį mus supantį garsovaizdį visiškai kitaip.

 

Rugsėjo 18 ir 22 d. 19:30 val. Lazdynų Pelėdos skvere Dominyko Digimo pasivaikščiojimai „Pozityvi tyla“ kvies interaktyviai patirti garsines erdves.

Tyla mums gali asocijuotis su nebūvimu, kaip rašo R. Murray Schafer – žmogus skleidžia garsus norėdamas priminti sau, kad jis nėra vienas. Tylą reikia pažinti taip pat kaip ir pažįstame garsą, prisijaukinti ją, ir paversti pozityviu reiškiniu. Žinodami, kad absoliučios tylos nėra, šiuo vardu dažnai vadiname ramią aplinką kurioje garsiniai įvykiai labai reti, arba jie taip toli, kad susilieja į tolimą šurmulį.

Šio garsinio pasivaikščiojimo metu įdėmiai klausysimės to kas visada yra šalia, ir vos girdimų garsų, kurie yra labai toli. Aplankysime vietas kur visada manėme, kad yra tylu.

__

Man likes to make sounds to remind himself that he is not alone. From this point of view total silence is the rejection of the human personality. Man fears the absence of sound as he fears the absence of life.

Murray Schafer

__

Rekomenduojama:

– avėti vaikščiojimui patogią avalynę

– apsirengti atsižvelgiant į oro sąlygas, tačiau vengti čežančių, barškančių rūbų ar aksesuarų

Dominykas Digimas „Pozityvi tyla“. Nuotraukos autorius Kristijonas Dirsė.

 

Rugsėjo 26 d. 14 val. Edvinas Kopcevas lauks „Draugystės“ autobusų stotelėje ir pakvies įsiklausyti į mažai pažįstamą Naujosios Vilnios rajoną, iš kurio autorius ir kilęs.

 

Spalio 2 ir 7 dienomis Vitalijaus Červiakovo pasivaikščiojimas „II Tylėjimai“ virs tam tikra meditacijos forma, nes ėjimas tyloje pasirinkta kryptimi truks nuo saulėtekio iki saulėlydžio.

Tylėjimai – tai performatyvi ėjimų serija vykstanti nuo 2010 metų. Šią ėjimų seriją apibūdina tam tikros sąlygos. Nedidelė žmonių grupė susirenka Vilniuje, prie katedros bokšto prieš saulės tekėjimą ir eina pagal tądien nusistatytą pasaulio kryptį iki saulės laidos, tad kelionės trukmė priklauso nuo dienos ilgio. Ėjimo metu dalyviai nekalba. Stengiamasi laikytis nustatytos krypties, vadovaujamasi kompasu. Tylus miesto pjovimas pagal tam tikrą kryptį/liniją leidžia aplankyti Terrain vague teritorijas, „užklupti“ nepasiruošusį miestą, ignoruoti paruoštus takus ir laiką. Pamatyti, išgirsti ir pajausti ne tik kitokį miestą, bet ir kitokius ėjimo dalyvius.

Po vienuolikos metų, festivalio “Sirenos” metu, vyks du ėjimai šiaurės ir pietų kryptimis. Dalyvių skaičius itin ribotas, vyks dalyvių atranka, tad kviečiame užpildyti šią trumpą anketą https://forms.gle/5DuvXPT8wpncowdPA

„Tylėjimai“. Nuotraukos autorius Vitalij Červiakov

Visi renginiai nemokami, tačiau išankstinė registracija būtina.

 

pasivaikščiojimų tvarkaraštis:

Rugsėjo 18 ir 20 d. 19:30
SOUNDWALK #1
DOMINYKAS DIGIMAS
Pradžia: Lazdynų Pelėdos skveras
Trukmė: 1 val. 20 min.
Reikalinga išankstinė registracija
https://forms.gle/t3iuSFckAwBb38bv9
Vietų kiekis ribotas

Rugsėjo 26 d. 14:00
SOUNDWALK #2
EDVINAS KOPCEVAS
Pradžia: Tremtinių st. (Stepono Batoro 43),
Naujoji Vilnia

Trukmė: 1 val. 30 min.
Reikalinga išankstinė registracija
https://forms.gle/t3iuSFckAwBb38bv9
Vietų kiekis ribotas

Spalio 2 ir 7 d. nuo saulėtekio ir saulėlydžio
PASIVAIKŠČIOJIMAS#3: II TYLĖJIMAI
VITALIJUS ČERVIAKOVAS
Pradžia: Katedros varpinė
Reikalinga išankstinė registracija
https://forms.gle/5DuvXPT8wpncowdPA

Vietų kiekis ribotas

Bilietai