© Eimantas Paulauskas

Inspiruota Jono Meko kūrybos

Found Found Found

REŽISIERIUS: Naubertas Jasinskas
DRAMATURGĖ: Dovilė Zavedskaitė
KOMPOZITORIUS: Gintaras Sodeika
SCENOGRAFĖ: Eglė Kliučinskaitė
VIDEO MENININKAS: Ričard Žigis
KOSTIUMŲ DAILININKĖ: Dovilė Gudačiauskaitė
ŠVIESŲ DAILININKAS: Dainius Urbonis
CHOREOGRAFĖ: Ieva Navickaitė
REŽISIERIAUS ASISTENTĖ: Janina Kanapienė
VAIDINA: Martynas Baranauskas, Tautvydas Galkauskas, Alvydė Pikturnaitė, Monika Šaltytė, Aistė Šeštokaitė

PREMJERA: 2023 m. sausio 13 d.
TRUKMĖ: 1 val. 30 min.

LAIKAS: rugsėjo 23 d. | 15:00
VIETA: Valstybinis Šiaulių dramos teatras
KALBA: lietuvių su anglų k. subtitrais

Lietuvos teatro vitrinos naujienomis dalinasi LRT

***

„Found Found Found“ – Nauberto Jasinsko spektaklis, gimęs drauge su kūrybine komanda tyrinėjant Jono Meko fenomeną, apmąstant, skaitant, žiūrint jo darbus, patiriant menininką per jo draugus, jo geografiją bei kasdienybės filosofiją. Kūrėjų tikslas – ne reprezentuoti J. Meko asmenybę ir idėjas, bet įsigyventi į jo žvilgsnį, mėginti užčiuopti jo pulsą ir iš šios būsenos formuoti savitą pasaulį. Spektaklio meninis krūvis keliauja nuo muzikos prie vaizdo citatos, nuo dramaturginio srauto prie kostiumo kaip istorijos ar architektūros kaip instaliacijos. Žiūrovai kviečiami iš arti patirti „Found Found Found“ tikrovę – spektaklis stebimas būnant scenos erdvėje.

Šio darbo pavadinimas kilo kūrėjams siekiant atsakyti į klausimą, kur slypi pati J. Meko metodo, kuriuo jis tyrinėjo pasaulį, esmė. Veiksmažodis „find“ anglų kalboje reiškia ne tik paprastą „rasti“, bet ir mekišką tūkstančius kartų kasdienybėje pasikartojantį prieš mus esančios tikrovės suvokimą. Tai tarsi pastanga nepriimti realybės kaip savaime suprantamos, o žvelgti į ją smalsiai, beveik archeologo žvilgsniu, ir kasdien vis iš naujo atrasti tai, iš ko susideda supantis gyvenimas. Žodis „found“ neatsitiktinai kartojamas tris kartus – taip norima pabrėžti, kad nieko neįmanoma atrasti iki galo, galima tik daugybę kartų vis po truputį kažką aptikti ir tuoj pat vėl užmiršti, pamesti. Drauge spektaklio kūrėjai flirtuoja su paties Meko filmu „Lost Lost Lost“. „Mes nesakome, kad atradome tai, ką filme pametė Mekas. Mes sakome, kad Mekas, jautęsis pasaulyje šiek tiek svetimas, visa savo kūrybine raiška iš tiesų mokė žmones pajausti kokį nors „found“. Kokį nors jausmą, kad štai, radau: savo namus, savo žmogų, gal bent savo šunį ar upę. Kažką“, – paaiškina spektaklio dramaturgė Dovilė Zavedskaitė.

Vienas iš režisieriaus kūrybinių tikslų – spektaklio tvarumas. „Norisi tvarumo idėjas taikyti ne tik buity, bet ir perkelti į sceną. Viena iš mūsų kūrybinių sąlygų buvo procese naudoti kuo daugiau nebereikalingų daiktų, iš jų sukurti scenografijos pamatą“, – pasakoja jis. Todėl architektė Eglė Kliučinskaitė „Found Found Found“ scenografijai naudojo iš įvairių Lietuvos miestų surinktą medieną, tekstilę, daiktus. Kostiumų dailininkė Dovilė Gudačiauskaitė dirbdama pasitelkė senus altorių užtiesalus, užuolaidas, audinius, kurie į sceną atsineša savo atmintį.

 

***

Naubertas Jasinskas yra jaunosios kartos lietuvių režisierius, pastatęs spektaklių Valstybiniame jaunimo, OKT / Vilniaus miesto, Kauno kameriniame, Nacionaliniame Kauno dramos bei Valstybiniame Šiaulių dramos teatruose. Jo darbai išsiskiria ryškia, įsimenančia forma. Autoriui svarbi menininko, kuriančio žmogaus padėtis šiuolaikiniame pasaulyje. N. Jasinskas savo spektakliuose taip pat apmąsto atminties, istorijos temas, tam pasitelkdamas ir jų kūrimui naudojamas medžiagas.

Bilietai