Dvidešimt centimetrų I Renginys įvyko

20 centímetros

Režisierius Ramón Salazar

Miuziklas, Ispanija, Prancūzija, 2005, angl. subt., 1.52

LAIKAS: Rugsėjo 20 d. 18:50

VIETA: Skalvijos kino centras (A. Goštauto g. 2)

 

NEMOKAMAS KINO SEANSAS

Vilniaus tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“, šiemet kviečiantis gilintis į kūną ir kūniškumą, kartu su „Skalvijos“ kino centru pristato režisierės Phia Ménard sudarytą trijų filmų programą.

Phia Ménard – viena ryškiausių šiandien kuriančių Europos teatro asmenybių, kurios darbai peržengia atskiro žanro ribas ir yra nuolat pristatomi Avinjono pagrindinėje programoje. Pradėjusi savo karjerą pas Prancūzijos naujojo cirko tėvu tituluojamą žonglierių Jerome‘ą Thomas, Ménard vėliau ėmėsi savarankiškos karjeros. Vienur jos kūryba priskiriama šokiui, kitur – teatrui, tačiau visi sutaria, kad pagrindinis jos scenos kalbos įrankis – kūnas. Savo spektakliuose kūrėja apjungia teatrą, šokį, cirką, performansą. Kartu ji, kaip translytė moteris, atstovauja žmonėms, kurių teisės vis dar pamintos patriarchalinės sistemos gniaužtuose. Režisierės sudaryta filmų programa yra apie normatyvinės visuomenės rėmus netelpančių žmonių kovą už teisę būti.

Rugsėjo 20 d. „Sirenų“ kino programą uždarys spalvingas ir nuotaikingas Ramón Salazar miuziklas „Dvidešimt centimetrų“. Gimusi kaip Adolfo, Marieta – transseksualė, negalinti sulaukti, kol suplanuotos operacijos metu atsikratys tam tikro prieauglio. Ji vis sapnuoja muzikines fantazijas, kuriose save regi tikra scenos žvaigžde. Vieną dieną Marieta sutinka sandėlininką, kuris ją pamilsta tokią, kokia ji yra. Tačiau Marieta nenori, kad kas nors sutrukdytų jos likimui…

Bilietai