Diskusijos

Festivalio metu vyks teatrologės, dramaturgės Kristinos Steiblytės organizuojamos diskusijos, siekiančios apčiuopti teatro dabarties probleminių klausimų pulsą.

„Išliekamieji  viruso padariniai“

LAIKAS: rugsėjo 21 d. 18:30

VIETA: Menų spaustuvės Kišeninė salė

 

„Dramaturgijos vertimai“ (org. Lietuvos Kultūros Institutas)

LAIKAS: rugsėjo 29 d. 18:30

VIETA: Lietuvos nacionalinis dramos teatras

 

„Neįmanomas teisingumas“

LAIKAS: spalio 1 d. 18:30

VIETA:  Menų spaustuvės Kišeninė salė

 

„Kas paslėpta po parketu?

LAIKAS: spalio 7 d. 18:30

VIETA:  Menų spaustuvės Kišeninė salė

Į renginius reikalinga registracija: https://bit.ly/3CKo2FV

 

Festivalio metu vyks teatrologės, dramaturgės Kristinos Steiblytės organizuojamos diskusijos, siekiančios apčiuopti teatro dabarties probleminių klausimų pulsą:

 

pirmoji diskusija įvyks rugsėjo 21 d. 18:30 Menų spaustuvės Kišeninėje salėje – „Išliekamieji  viruso padariniai“ – Pasibaigus karantinui buvo suplanuota neparėpiama daugybė premjerų. Tačiau naujų repertuarų skelbimas dar toli gražu nereiškė grįžimą prie to, kas buvo. O ir kaip grįžti prie įprasto teatrinio gyvenimo, kai dalis žiūrovų dar ilgai nesijaus saugiai uždaroje erdvėje su daugybe nepažįstamųjų, o kita dalis bus taip pripratusi prie daug lengviau pasiekiamo skaitmeninio turinio. Ir gal grįžti prie įprasto teatrinio gyvenimo net ir nereikia? Gal galima pradėti kurti naują teatrą naujiems žiūrovams? Ir kaip planuoti teatro ateitį, kai nežinia net kaip kalbėti apie dabartį?

 

Rugsėjo 29 d. Lietuvos nacionaliniame dramos teatre įvyks Lietuvos Kultūros Instituto inicijuojama diskusija „Dramaturgijos vertimai“.

 

Spalio 1 d. trečioji diskusija vėl kelsis į  Kišeninę salę – „Neįmanomas teisingumas“. Šių metų tarptautinio teatro festivalio „Sirenos“ tema „Nepapasakotos istorijos pranyksta“ kviečia kalbėtis. Tad „Sirenų“ diskusijoje „Neįmanomas teisingumas“ kviečiame kalbėtis apie istoriją kuriančias istorijas: kokios bei kaip jos atsiduria meno kūriniuose ir ką sako apie jas pasakojančius menininkus bei jų klausančius žiūrovus. Ir ar gali šiuolaikiniam žmogui ką nors naujo pasakyti artimos ar tolimos, pilnos neišsakytų traumų ar herojiškų žygių praeities apmąstymas? Ir apskritai, ar teatras ir menas apskritai yra efektyvus įrankis kalbėtis apie istoriją ir imtis atstatinėti istorinį teisingumą neleidžiant istorijai ir istorijoms pranykti?

Dalyviai: Karolis Kaupinis, Goda Dapšytė, Vaidas Jauniškis

Moderatorius: Donatas Puslys

 

Pokalbių ciklą spalio 7 d. užbaigs diskusija „Kas paslėpta po parketu?“ (Menų spaustuvės Kišeninė salė) – Yanos Ross režisuotame spektaklyje „Vienos miško pasakos“ komplikuoti šeimos ir artimos aplinkos santykiai susiduria ir su fizine kliūtimi – iškilusiais parketo kauburėliais, tarsi čia pat, tame pačiame kambaryje, kur švenčiama ar gedima, po parketu būtų pakišta tai, apie ką nesinori kalbėtis. Kas gi slepiasi po parketu Lietuvos teatre? Kas nutylima, ignoruojama, kokie yra skirtingų teatro kūrėjų kartų estetiniai ir vertybiniai skirtumai?

Bilietai