Bambi I Renginys įvyko

REŽISIERIUS Sébastien Lifshitz

Dokumentika, Prancūzija, 2013, prancūzų k., liet. subt., 1.20, N-16

LAIKAS: Rugsėjo 13 d. 19:20

VIETA: Skalvijos kino centras (A. Goštauto g. 2)

NEMOKAMAS KINO SEANSAS

Tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“, šiemet kviečiantis gilintis į kūną ir kūniškumą, kartu su „Skalvijos“ kino centru pristato režisierės Phia Ménard sudarytą trijų filmų programą.

Antrasis kino seansas „Bambi“ rugsėjo 13 d. pakvies susipažinti su mažame Alžyro kaime gimusio, į Paryžių emigravusio Jean-Pierre Pruvot istorija. Jean-Pierre dar vaikystėje atsisakė pateisinti savo šeimos lūkesčius ir pasirinko kelią tapti moterimi. Pamatytas „Cabaret Carrousel de Paris“ pasirodymas paskatino ją emigruoti į Paryžių, nuo tada Jean-Pierre žinoma kaip Marie-Pierre, o labiausiai – sceniniu vardu „Bambi“. Ši Sébastien Lifshitz režisuota dokumentinė juosta jautriai pasakoja apie giliai įsišaknijusį sumišimą, skausmingą atstūmimo patirtį ir didžiulę drąsą ir „Bambi“ išlaisvinantį virsmą į spinduliuojančią transseksualią moterį.

Phia Ménard – viena ryškiausių šiandien kuriančių Europos teatro asmenybių, kurios darbai peržengia atskiro žanro ribas ir yra nuolat pristatomi Avinjono pagrindinėje programoje. Pradėjusi savo karjerą pas Prancūzijos naujojo cirko tėvu tituluojamą žonglierių Jerome‘ą Thomas, Ménard vėliau ėmėsi savarankiškos karjeros. Vienur jos kūryba priskiriama šokiui, kitur – teatrui, tačiau visi sutaria, kad pagrindinis jos scenos kalbos įrankis – kūnas. Savo spektakliuose kūrėja apjungia teatrą, šokį, cirką, performansą. Kartu ji, kaip translytė moteris, atstovauja žmonėms, kurių teisės vis dar pamintos patriarchalinės sistemos gniaužtuose. Režisierės sudaryta filmų programa yra apie normatyvinės visuomenės rėmus netelpančių žmonių kovą už teisę būti.

Bilietai