Ar Baltijos šalių teatras yra žiūrovams ir kūrėjams demokratiška erdvė?

Baltijos dramos forumas

Diskusija

LAIKAS: 2022 rugsėjo 22 d., 16:00

VIETA: Lietuvos nacionalinio dramos teatro fojė (Gedimino pr. 4)

Neilga Baltijos šalių teatro istorija atskleidžia daug panašių kultūrinių ir visuomeninių procesų per pastaruosius maždaug pusantro šimto metų įvykusių kaimyninėse šalyse. Kartu ji atskleidžia ir nemažai skirtumų tarp Estijos, Latvijos ir Lietuvos visuomenių. Šiuolaikinis teatras, jo kūrybos metodai, kūrėjų komandos, net pastatų architektūra taip pat yra iškalbingi juos pagimdžiusių kultūrų komentatoriai. Tad šiais metais „Sirenoms“ tyrinėjant kūną ir kūniškumą, Baltijos dramos forumas į šį tyrimą įsitraukia vieša diskusija apie kūną, kūniškumą ir visas fizines patirtis susijusias su teatro kūrimu ir stebėjimu. Diskusijoje aptariant kintantį kūno traktavimą scenoje, kintančias teatro kūrimo bei žiūrėjimo patirtis, nulemtas kūrėjų ir žiūrovų kūno, bei kūniškas patirtis transformuojančias technologijas, bus mėginama suprasti kintantį Baltijos šalių visuomenių santykį su kūnu, kūniškumu, ir santykio su savais bei svetimais kūnais demokratiškėjimo procesą ar priešingai – jo trūkumą.

Baltijos dramos forumas – tai kasmet vienoje iš trijų Baltijos šalių vykstantis, teatro profesionalus suburiantis renginys. Forumas Lietuvoje jau antrą kartą vyks Vilniaus tarptautinio teatro festivalio SIRENOS ir jo partnerių Scenos meno kritikų asociacijos bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos iniciatyva.

Forumo metu trijų Baltijos šalių teatralai – kūrėjai, tyrėjai, kritikai, prodiuseriai – ne tik stebės naujausius ir įdomiausius Lietuvos teatro pastatymus, bet ir įsitrauks į viešas diskusijas apie šiuolaikinį Baltijos šalių teatrą.

Baltijos dramos forumo Lietuvoje kuratorės – Kristina Steiblytė ir Rugilė Pukštytė.

Bilietai