© Martynas Norvaišas

Pagal Davido Fosterio WALLACE’O to paties pavadinimo esė ir kitus kūrinius

Apmąstant omarą

PRODIUSERIS Lietuvos nacionalinis dramos teatras

REŽISIERĖ Yana Ross

DAILININKAS  Zane Pihlstrom

KOMPOZITORIUS  punk after kant

ŠVIESŲ DAILININKAS Dainius Urbonis

KŪRYBINIS REŽISIERĖS ASISTENTAS Naubertas Jasinskas

KOSTIUMO DAILININKO ASISTENTAS  Pijus Dulskis

REŽISIERĖS ASISTENTAS IR DAILININKO ASISTENTAS PARENKANT REKVIZITĄ  Rokas Lažaunykas

PRODIUSERĖ Kamilė Žičkytė

VAIDINA Elzė Gudavičiūtė, Martynas Nedzinskas, Salvijus Trepulis, Jūratė Vilūnaitė

VERTĖJAS Ignas Beitsas

TRUKMĖ 1 val. 30 min.

PREMJERA 2023 m. rugsėjo 21 d.

N-16, spektaklyje kalbama smurto, gyvūnų kankinimo temomis

LAIKAS rugsėjo 26 d. |  19:30

VIETA Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Mažoji salė

KALBA LIETUVIŲ SU SUBTITRAIS ANGLŲ KALBA

 

Pastaruoju metu retai Lietuvoje spektaklius statanti ir su septyniais kitais menininkais savo vadovavimo kadenciją Ciuricho teatrui (Schauspielhaus Zürich) baigianti Yana Ross rugsėjo mėnesį žiūrovus pakvies į premjerą LNDT Mažojoje salėje.

Naujam spektakliui Yana Ross pasirinko amerikiečių rašytojo Davido Fosterio Wallace (1962–2008), iš esmės kvestionuojančio žmogiškąją prigimtį, esė „Apmąstant omarą“. Savo tekstuose D. F. Wallace imasi narstyti jautriausius ir nepatogiausius šiuolaikinės visuomenės klausimus – empatiją, vaikų auklėjimą, intymumą, nesusikalbėjimą ir antropocentrizmo pabaigą.

„Tikimės, kad pavyks paskatinti žiūrovus permąstyti savo etikos ir moralės kodeksus bei vertybes ir tuo pačiu atkreips dėmesį į socialiai priimtinas pilkąsias zonas, kurias ketiname kvestionuoti. Kuriant spektaklį labai pravertė ir svarbi Susan Sontag knyga „Regarding the Pain of Others“, – teigia Yana Ross.

„Prisipažįstu, kad niekad nesupratau, dėl ko tokiai didelei daliai žmonių smagios atostogos siejasi su šlepetėmis per pirštą ir akiniais nuo saulės, kuriais pasidabinus reikia grūstis per beprotiškus kamščius iki triukšmingų, kaitrių, sausakimšų turistinių vietų tam, kad būtų galima paragauti „vietinių skanėstų“, nors pats turistų pasirodymas iš esmės sužlugdo visą koncepciją. Man būti masiniu turistu reiškia tapti gryniausiu nūdienos amerikiečiu – neišprususiu svetimšaliu, godžiai trokštančiu to, ko negali gauti, ir nusivylusiu dėl to, ko negali sau pripažinti“, – rašo D. F. Wallace.

Bilietai