„Sirenos“ pristato trečiąjį šių metų festivalio mentorių: Matteo Lafranchi (Effetto Larsen)

2020-07-01

Matteo Lafranchi savo kūrybinę veiklą pradėjo kaip aktorius. Įgijęs patirties su italų ir užsienio režisieriais Lafranchi nusprendė įkurti savo teatrą. Subūręs bendraminčių komandą, Lafranchi semiasi įkvėpimo iš jį supančios aplinkos. Matteo Lafranchi – kūrybinio kolektyvo „Effetto Larsen“ meno vadovas.

Teatro trupės „Effetto Larsen“ atspirties taškas – žmonių santykiai. „Mes įsivaizduojame pasaulį, kuriame kiekvienas žmogus galėtų pažinti apie save ir kitus, plėtodamas visuotinę komunikaciją, peržengiančią sienas, kultūras, kalbas ir socialinius skirtumus. Kūną mes naudojame kaip tyrimo, ryšio ir komunikacijos įrankį, o paprastumą – kaip būdą veikti“ – teigiama „Effetto Larsen“ vizijoje.

Bėgant metams sukūrę originalų tyrimų kelią, kūrėjai praplėtė tradicinio teatro sampratą ir per scenos menus ėmė tyrinėti žmogų bei išgryninti skirtingus jį veikiančius elementus. Kūrėjai atvirai priima įvairių disciplinų, erdvių ar žmonių siūlomą įtaką ar formą, koncentruojasi tiek į pasirodymus, tiek į įvietinto (site-specific) meno projektus. Visi „Effetto Larsen“ sukurti projektai siūlo žiūrovui aktyvų dalyvio vaidmenį tiek per stebėjimą, tiek tampant kūrybinio proceso dalimi. Per visą savo kūrybinę veiklą, pradedant spektakliais ir baigiant mokymais, mes grįžtame prie savo teatro patirties: savęs ir kitų supratimas moko žmones atrasti svarbią vidinę erdvę, iš kurios gali išsivystyti visai kitokios prasmės santykiai.

Kūrybinis kolektyvas iš Italijos „Effetto Larsen“ dar nėra viešėjęs Lietuvoje. Šių metų „Sirenų“ festivalyje Matteo Lafranchi taps vienu iš atvirą konkursą laimėjusių projektų kūrybiniu mentoriumi.

 

 

 

 

Bilietai