Prasidėjo bilietų prekyba į pagrindinę „Sirenų’20“ programą

2020-08-10

Šiandien „Sirenos“ pradeda bilietų prekybą į pagrindinę festivalio programą, kurioje rikiuosis išskirtinai lietuvių kūrėjų darbai. Festivalis žiūrovus kvies susipažinti su netikėtais, įdomiais, aktualiais ir skirtingų sričių menininkus susiejančiais projektais.

Šių metų festivalio šūkis Unwelcome kelia klausimus apie tai, ką reiškia būti nenorimu, nelaukiamu, nereikalingu ar atstumtu. Pandemijos metu užsidarė teatrai, menininkai liko be darbo – ar tai reiškia, kad ir teatras, ir pats festivalis, nebegalintis Lietuvoje pristatyti užsienio teatro, tapo nereikalingi? Šūkis įpareigoja reaguoti ir į dabartinio laikotarpio realijas: siekiant paremti pandemijos metu nukentėjusius Lietuvos menininkus, šių metų festivalis visą biudžetą skyrė lietuvių kūrėjams, tačiau festivalio tarptautiškumas išlaikomas pakvietus žinomus užsienio kūrėjus šiais metais prisistatyti kiek kitokiuose vaidmenyse – tapti pagrindinės programos spektaklių mentoriais ir meistriškumo kursų vedėjais.

Pagrindinė šių metų „Sirenų“ programa – tai novatoriškų ir iš tradicinių teatro erdvių išeinančių idėjų paieškų rezultatas. Programoje bus parodyti šeši darbai. Keturi iš jų laimėjo „Sirenų“ gegužės mėnesį paskelbto atviro kvietimo konkursą: Eglės Mikulionytės ir Liudo Parulskio improvizacinis teatrinis performansas „Lūkesčiai ir kitos prekės“, Tado Montrimo imersinis spektaklis – žaidimas „NO FAKE*“, Dariaus Gumausko režisuojamas spektaklis, performansas, instaliacija „Emigrantai“ ir Nauberto Jasinsko, Tado Černiausko bei Gintaro Sodeikos „fabrica“. Likę du pagrindinės programos darbai prodiusuojami  paties festivalio, tai – Godos Palekaitės penkių performansų paroda „Somnambulizmas“ ir Agnės Matulevičiūtės interaktyvaus teatro performansas „Synth porn“. 

„Sirenų“ metu Lietuvos žiūrovams jau pažįstamas Stefanas Kaegi (Rimini Protokoll) ir Balkanų teatro provokatorius Oliveris Frljičius surengs po dvi dienas trunkančias edukacines programas, kurios bus rengiamos nuotoliniu būdu. Taip pat „Sirenų“ metu vyks tinklaveikos renginiai, kurių datas ir registraciją žadama paskelbti netrukus. Festivalio žiūrovus džiugins ir kultūros bare „Kablys“ numatomas „Sirenų“ klubas: planuojama mažesnių renginių programa bei diskusijos su projektų kūrėjais.

 

Šių metų festivalis vyks rugsėjo 24 – spalio 11 dienomis.

Bilietus galima įsigyti Tiketa.lt ir Teatrai.lt bilietų platinimo platformose.

Vilniaus tarptautinį teatro festivalį „Sirenos“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Organizatorius: „Vilniaus festivaliai“

 

„Sirenų“ informacija

 

 

 

 

Bilietai