Atviras kvietimas. Annos Karasinskos kūrybinės dirbtuvės „Darbas su asmenine medžiaga“ / „Working from personal matter“

2023-09-04

Tarptautinėje programoje spektaklį „Lengvi dalykai“ pristatanti režisierė Anna Karasinska teatro kūrėjus (režisierius, dramaturgus, aktorius ir atlikėjus) kviečia į kūrybines dirbtuves, kurių metu bus susitelkta į teksto teatro scenai kūrimą remiantis asmenine patirtimi. Kūrybinės dirbtuvės vyks spalio 2-3 dienomis (10-14 val.).

Tai dviejų dienų trukmės kūrybinės dirbtuvės, skirtos teatro ir performanso tekstų rašymui, remiantis asmenine spektaklio kūrimo proceso dalyvių – autoriaus, režisieriaus ir aktorių medžiaga. 

Šiose dirbtuvėse susipažinsime su medžiagos, galinčios tapti teksto pagrindu, kūrimo, paieškos ir apdorojimo metodais, atliksime trumpas praktines užduotis. Nagrinėsime probleminiais laikomus klausimus: kas yra teksto autorius? Ar autorystė gali būti kolektyvinė? Kuo skiriasi improvizacija nuo darbo skirtingais metodais? Aptarsime, ar dirbti su asmeniniu turiniu pavojinga, jei taip – kodėl ir kam.

Tai nebus klasikinės kūrybinio rašymo dirbtuvės. Veikiau bus siekiama paskatinti dalyvius savarankiškai formuluoti atsakymus: kokį vaidmenį jų kūryboje atlieka tekstas, koks rašymas atitinka jų poreikius, charakterio savybes ir priimtiną santykį tarp asmeniškumo bei viešumo.

Anna Karasinska – vidurinės kartos lenkų režisierė, kurios stiprybė yra gebėjimas jautriai, tiksliai, tvirtai kalbėti apie itin trapius dalykus. Gimusi ir užaugusi Lodzėje, ši kūrėja vienu metu studijavo ir žymiojoje Lodzės kino mokykloje režisūrą, ir filosofiją Lodzės universitete. Kinematografiškumas ir filosofija visuomet išskiria jos darbus iš kitų, kaip ir jos darbo metodika – ji daug improvizuoja su aktoriais, o paskui užrašinėja improvizacijų metu atsiradusius tekstus ir dirba su jais tol, kol jie virsta tam tikra esencija – aktorių savastimi scenoje.

Dirbtuvės yra nemokamos, jos vyks anglų kalba. Dirbtuvės vyks nedidelėje grupėje, kurioje dalyvauti gali teatro profesionalai ir teatro specialybių studentai. Vietų skaičius ribotas.

Atrankos kriterijus – motyvacinis laiškas (lietuvių kalba). Pildyti registracijos formą galite iki rugsėjo 15 d. 

 

Bilietai