Waterproof poezija

Festivalio atidarymo renginys

IDĖJOS AUTORIAI IR ATLIKĖJAI: Giedrius Savickas, Dmitrij Golovanov
VAKARO MUZIKA: Sima

 

Ar kada nors atkreipėte dėmesį į popmuzikos dainų tekstus? Kaip jie skamba be muzikos? Dar 2010-aisiais aktorius Giedrius Savickas, kalbėdamas apie dainuojamosios poezijos žanrą, klausė: „Kam dainuoti negyvai, jeigu gali nedainuoti gyvai?“
„Waterproof poezija“ – tai autorinis Giedriaus Savicko poezijos vakaras, kai skaitomos popmuzikos atlikėjų eilės. Į sceną „Vandeniui nepralaidi poezija“ grįžta kaip „Sirenų“ festivalio atidarymo renginys ir Klubo programos vinis.

 

„Mano eksperimento tikslas – įrodyti, kad tekstai gali būti interpretuojami įvairiai. Galbūt net visiškai kitaip, nei nuskamba dainoje. Dažniausiai klausydami dainos, nesusimąstome apie tekstą ir apie tai, ką juo norima pasakyti. Nesigiliname į esmę, nes jos ten iš viso ir nėra. Arba tekstas radikaliai neatitinka muzikos diktuojamos nuotaikos“, – teigia aktorius Giedrius Savickas.

 

Tačiau, praėjus beveik dešimtmečiui po pirmojo pasirodymo, norisi paklausti – ar šiandien jau ne tik radijo stotis, bet ir medijas užtvindžiusi popmuzika yra nepralaidi ne tik vandeniui, bet ir laikui?

Ar waterproof tapo timeproof poezija?

LAIKAS: rugsėjo 25 d. 20:30
VIETA: Kablys + Kultūra (Kauno g. 5)

Įėjimas nemokamas

Bilietai