© Modestas Endriuška

JAUNI BALSAI

Viskas, kas žemiška, liudija apie mirtį

Pagal Daniil Charms „Nutikimus“

KŪRYBINĖ KOMANDA: Jonas Golubovskis, Džiugas Grinys, Karolis Norvilas, Aurelijus Pocius

PRODIUSERIS: Lietuvos muzikos ir teatro akademija

 

TRUKMĖ: 60 min.

PREMJERA: 2019 m.

 

KALBA: spektaklis be žodžių
REKOMENDUOJAMAS AMŽIUS: nuo 14 m.

LAIKAS: Rugsėjo 25 d. 14:00

VIETA: Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Balkono teatras (Gedimino pr. 42)

Spektaklis „Viskas, kas žemiška, liudija apie mirtį“ laimėjo scenos meno eskizų darbų konkurso „Balkono okupacija 2018“ publikos simpatijų prizą.

Spektaklyje naudojamas stroboskopo efektas, dūmai.

Aš neužsikimšau ausų. Visi užsikimšo, o aš vienas neužsikimšau, todėl viską girdėjau. Taip pat neužsidengiau skuduru akių, kaip tai padarė VISI. Ir todėl viską mačiau. Taip, aš vienas viską mačiau ir girdėjau. Bet, deja, nieko nesuprantu, vadinasi, ko gi tai verta, kad aš vienas viską mačiau ir girdėjau?

„Aprašyti tai, kas darosi scenoje – bergždžia užduotis, nes įžodintas „Viskas, kas žemiška, liudija apie mirtį“ netenka savo magijos. Daug grotesko, tragikomizmo (atrodo, atsikartojanti tema jaunajame teatre), plastikos, absurdo, netikėtumo faktorių, sceninių efektų – čia visas patyrimas, truputį atakuojantis pojūčius, bet daugiausia atakuojantis smegenis ir priverčiantis juoktis, iš lėto demaskuojant viso to, kas vyksta scenoje perdėtą teatrališkumą pačia geriausia prasme. Jokių tikrovės iliuzijų, viskas yra absoliutus melas ir niekas čia nebando apsimesti, jog yra kitaip. Štai šie turbūt ir taps teatro skersvėjais, įnešdami gūsį vyresniems matyto, jaunesniems tik girdėto.“

Teatro kritikė Laura Šimkutė, Menų faktūra

Bilietai