© Modestas Endriuška

JAUNI BALSAI

Viskas, kas žemiška, liudija apie mirtį

Pagal Daniil Charms „Nutikimus“

REŽISIERIUS: Augtumas Danielius Harner

VAIDINA: Džiugas Grinys, Jonas Golubovskis, Karolis Norvilas, Aurelijus Pocius

PRODIUSERIS: Lietuvos muzikos ir teatro akademija

 

TRUKMĖ: 60 min.

PREMJERA: 2019 m.

 

KALBA: lietuvių su angliškais titrais
REKOMENDUOJAMAS AMŽIUS: nuo 14 m.

 

LAIKAS: Rugsėjo 25 d. 14:00

VIETA: Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Balkono teatras (Gedimino pr. 42)

 

Įėjimas nemokamas. Vietų skaičius ribotas.

Registracija į spektaklį baigėsi. Neužsiregistravusieji patekti galės gavę nemokamą bilietą („Balkono žetoną“), kurie bus dalinami iki renginio likus 30 min.

Spektaklis pasakoja apie nusigyvenusio rašytojo pastangas išlikti kraupioje ir absurdiškoje kasdienybėje. Prieš gyvenimo nesąmones veikėjas dengiasi vieninteliu turimu skydu – vaizduote. Ji ir užsuka spektaklio variklį. Logika ir racionalumas ištirpsta spektaklio teatrališkume. Spektaklio fonu tampa vyraujantis smurtas ir žiaurumas. Tačiau visi veikėjai atvirai žaidžia scenoje, nes jeigu nežaistų – mirtų. O žiūrovui šios veikėjų pastangos virsta kraupiomis ir juokingomis scenomis, kažkuo primenančiomis ir jų pačių būtį.

Spektaklis „Viskas, kas žemiška, liudija apie mirtį“ laimėjo scenos meno eskizų darbų konkurso „Balkono okupacija 2018“ publikos simpatijų prizą.

 

KŪRYBINĖ GRUPĖ

Spektaklio kūrybinę grupę sudaro Lietuvos muzikos ir teatro akademijos režisūros ir vaidybos trečio kurso studentai (kurso vadovas O. Koršunovas).

Viskas prasidėjo nuo kurso vadovo užduoties praeitų metų pavasarį. Aktoriniai ir režisūriniai darbai turėjo būti statomi pagal D. Charmsą. Jo „Nutikimai“ davė labai daug teatrinės laisvės ir erdvės mąstymui. To, kas buvo sukurta, nesinorėjo paleisti. Charmso „Nutikimuose“ kūrėjai atrado įdomią sau artimą filosofiją, kuri prašėsi būti interpretuojama. Todėl ir atsirado spektaklis „Viskas, kas žemiška, liudija apie mirtį“. Iš mažo etiudo antro kurso pabaigoje jis pavirto į valandą trunkantį reginį.

 

„Aprašyti tai, kas darosi scenoje – bergždžia užduotis, nes įžodintas „Viskas, kas žemiška, liudija apie mirtį“ netenka savo magijos. Daug grotesko, tragikomizmo (atrodo, atsikartojanti tema jaunajame teatre), plastikos, absurdo, netikėtumo faktorių, sceninių efektų – čia visas patyrimas, truputį atakuojantis pojūčius, bet daugiausia atakuojantis smegenis ir priverčiantis juoktis, iš lėto demaskuojant viso to, kas vyksta scenoje perdėtą teatrališkumą pačia geriausia prasme. Jokių tikrovės iliuzijų, viskas yra absoliutus melas ir niekas čia nebando apsimesti, jog yra kitaip. Štai šie turbūt ir taps teatro skersvėjais, įnešdami gūsį vyresniems matyto, jaunesniems tik girdėto.“

Teatro kritikė Laura Šimkutė, Menų faktūra

Bilietai