Kate McIntosh (Belgija, Australija)

Dirbtuvė

Worktable

SPIN

KONCEPCIJOS AUTORĖ IR REŽISIERĖ Kate McIntosh

TECHNIKOS KOORDINATORIAI Clare Noonan, Anda Skrejane

PRODIUSERĖ Sarah Parolin

PRIE KŪRYBINIO PROCESO PRISIDĖJO Bruno Roubicek, Hester Chillingworth, Caroline Daish, Palli Banine, Ant Hampton, Joe Kelleher, Tim Etchells, Adrian Heathfield, Simon Bayly

 

TRUKMĖ 45–60 min.

PREMJERA 2011, spektaklis buvo renginio „Performance Is a Dirty Work“ dalis, paremtas Roehamptono universiteto

KALBA lietuvių arba anglų – pasirinktinai

REKOMENDUOJAMAS AMŽIUS 12+

Instaliacija bus atvira lankytojams rugsėjo 25 – spalio 13 d.

darbo dienomis: 18.00 – 21.00
savaitgaliais: 15.00 – 21.00
„Kablys + Kultūra“, Kauno g. 5

Būtina išankstinė rezervacija telefonu

1

Duosime plaktuką – visa kita atlikite patys.

2

„Dirbtuvė“ – gyva instaliacija, atvira lankytojams kelias dienas. Viskas vyksta keliuose kambariuose, o prisiregistravę svečiai gali likti, kiek tik panorėję. Viduje rasite instrukcijas, įrangą ir apsauginius akinius, kad galėtumėte dirbti.

3

Šiuolaikinis pasaulis save sukramto ir atryja, dekonstruoja ir konstruoja iš naujo, kaip koks mitinis uroboras. Taip gimsta postmoderinistiniai kultūriniai koliažai, urbanistinio gyvenimo mozaikos, tradicijų samplaikos, gimdančios naujas tradicijas.

Mes kuriame savo buitį ir būtį, praeitį ir ateitį, griauname sienas ir iš tų pačių plytų statome naujas. Kuriame save socialiniuose tinkluose ir perkuriame, jei manome tai esant reikalinga. Interaktyvioje instaliacijoje „Dirbtuvė“ žiūrovas yra menininkas, stebėtojas ir griovėjas vienu metu.

4

„Privalome pripažinti, kad mūsų įgimtas noras griauti gali būti ir teigiamas dalykas.“

Kate McIntosh

5

Iš Naujosios Zelandijos kilusi, šiuo metu Briuselyje gyvenanti Kate McIntosh savo kūryboje tyrinėja performanso, teatro, videomeno bei instaliacijų ribas. Šokio meno specialistės išsilavinimą turinti menininkė nuo 2004 m. yra sukūrusi reikšmingų tarptautiniu mastu žinomų scenos bei tarpdisciplininio meno darbų.

Tarp jos sukurtų spektaklių yra „All Ears“ („Klausau ištempęs ausis“, 2009), „Dark Matter“ („Tamsioji medžiaga“, 2009), „In Many Hands“ („Daug rankų“, 2016). „Dirbtuvė“ (2011) – interaktyvi autorės instaliacija.

Šalia savo individualios kūrybos, Kate yra viena iš Belgijos performanso ir pankroko grupės „Poni“ įkūrėjų, o kaip atlikėja dirbo su tokiais žinomais režisieriais, kaip Timas Etchellsas (Didžioji Britanija), Wendy Houston (Didžioji Britanija), Antonia Baehr (Vokietija), taip pat Meryl Tankard šokio teatru.

Kartu su kolegomis Diederiku Peetersu, Hansu Bryssincku ir Ingrid Vranken įkūrė SPIN – menininkų vadovaujamą kūrybos bei tyrimų platformą Briuselyje, organizuojančią taip pat ir viešuosius renginius, kurių tikslas yra dalintis teorinėmis ir praktinėmis žiniomis.

Bilietai