© Marius Guščia

JAUNI BALSAI

Dalykai

Spektaklis įkvėptas fizikos mokslo

REŽISIERIUS, DRAMATURGAS: Paulius Markevičius
MOKSLO KONSULTANTAS: dr. Vytenis Pranculis
KOMPOZITORIAI: Arturas Bumšteinas, Antanas Dombrovskij
SCENOGRAFĖ, VIDEO MENININKĖ: Barbora Šulniūtė
KOSTIUMŲ DAILININKĖ: Sandra Vasilevskaitė
ŠVIESŲ DAILININKAS: Audrius Jankauskas
VAIDINA: Greta Grinevičiūtė, Simonas Dovidauskas, Gediminas Rimeika, Vygandas Vadeiša, Paulius Markevičius

 

PRODIUSERIS: Meno ir mokslo laboratorija

 

TRUKMĖ: 60 min.
PREMJERA: 2016 m.

 

KALBA: lietuvių su angliškais titrais
REKOMENDUOJAMAS AMŽIUS: nuo 14 m.

LAIKAS: Rugsėjo 26 d. 17:30

VIETA: Teatras ,,Meno fortas” (Bernardinų g. 8/8)

Visa apie mus
nėra vien
nebulos ir dulkės kosmoso.
Visata nėra
kraštutinumai ir absoliutai
yra ir kvantinių atsitiktinumų
bangų – dalelių dualumo
ir mūsų realybė
gali būti daug kuo
tuo pačiu metu.

Spektaklyje istoriniai įvykiai ir veikėjai patalpinami į kvantinę erdvę. Persipinančios laiko, dramos, šviesos ir garso analizės bei veikėjų istorijos nukelia stebėtojus į siurrealistinę tikrovę, kur įprasti dėsniai tampa utopiniais, o kvantinės teorijos – kasdienybe.

Spektaklis – tai tyrimas. Aktoriai – kvantai. Žiūrovas – stebėtojas, kuris vien savo buvimu gali pakeisti stebimojo kryptį, greitį, pasirinkimus, poelgius ar įpročius.

 

Paulius Markevičius

Paulius Markevičius 2014 m. baigė teatro vaidybos magistro studijas, režisieriaus Eimunto Nekrošiaus mokinys. Vaidina E. Nekrošiaus, O. Koršunovo, G. Varno ir kitų žymių Lietuvos teatro režisierių spektakliuose. Aktyviai ieško savo teatro kalbos, išsiskiria spektaklių muzikalumu, atmosferos kūrimu ir performatyvumu. 2017 m. už spektaklį „Alberai, WRU“ buvo nominuotas Auksiniam scenos kryžiui jaunojo menininko kategorijoje, 2018 m. jam įteikta Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos Jaunojo kūrėjo premija. 2019 m. jis apdovanotas kaip geriausias aktorius  už vaidmenį filme „Išgyventi vasarą“ tarptautiniame kino festivalyje „Kino pavasaris“. 2019 m. Paulius Markevičius išrinktas Dalios Tamulevičiūtės nacionalinės dramaturgijos konkurso laimėtoju.

Meno ir mokslo laboratorija

Meno ir mokslo laboratorija įkurta 2014 m. Ji vienija jaunus meno ir mokslo kūrėjus, vykdančius bendrus edukacinius, meno bei tyrimų projektus. Tai – teatro kūrybos erdvė, neapsiribojanti vien mokslo temomis, bet ir skatinanti jaunųjų menininkų eksperimentus, naujų formų bei temų paiešką. Tai –  vienas sparčiausiai augančių ir vienas perspektyviausių jaunųjų menininkų kolektyvų Lietuvoje, pripažintas kritikų ir žiūrovų, 2019 m. Lietuvos respublikos kultūros ministerija „Meno ir mokslo laboratorijai“ suteikė profesionalaus scenos meno įstaigos statusą.

Bilietai