Baltijos dramos forumas | Konferencija MIND THE GAP

Renginiai Baltijos šalių teatro profesionalams

RENGINIAI
Baltijos dramos forumas 2019
Tarptautinė konferencija ,,Mind the Gap”

 

ORGANIZATORIUS: Vilniaus tarptautinis teatro festivalis ,,Sirenos”

FORUMO KOORDINATORĖ: Agnė Pulokaitė

KONFERENCIJOS KURATORĖ: Kristina Steiblytė

 

PARTNERIAI

Lietuvos kultūros institutas
Lietuvos muzikos ir teatro akademija
Latvijos teatro darbuotojų sąjunga
Estijos teatro agentūra
Scenos meno kritikų asociacija

 

KALBA: anglų

LAIKAS
BALTIJOS DRAMOS FORUMAS: rugsėjo 24-29 d.
KONFERENCIJA ,,MIND THE GAP”: rugsėjo 24-25 d.

VIETA: Lietuvos muzikos ir teatro akademija, J. Juzeliūno erdvinio garso sfera

BALTIJOS DRAMOS FORUMAS 2019

Baltijos dramos forumas – tai kas trejus metus vienoje iš Baltijos šalių vykstantis, teatro profesionalus suburiantis tarptautinis renginys. Šiais tarpkultūriniais Lietuvos, Latvijos ir Estijos mainais siekiama ne tik pristatyti kviečiančios šalies teatro ir dramaturgijos sritis kolegoms iš kaimyninių šalių, bet ir skatinti naujų partnerysčių atsiradimą, aktyvinti vis dar gana vangų bendradarbiavimą tarp Baltijos šalių teatro institucijų, kūrėjų, tyrinėtojų, akademikų. 2019 m. Baltijos dramos forumą patikėta rengti Vilniaus tarptautiniam teatro festivaliui „Sirenos“. Norėdami, kad programą sudarytų ne tik spektakliai, bet ir refleksijos apie Lietuvos ir Baltijos šalių teatro nūdieną bei aktualijas, festivalio rengėjai subūrė kelias organizacijas, kurios išplės ir praturtins forumo programą, – tai Scenos meno kritikų asociacija bei Lietuvos muzikos ir teatro akademija.

Rugsėjo 24–29 d. vyksiančiame Forume bus rengiama tarptautinė konferencija „Mind the Gap“, kurioje pranešimus apie kartų lūžius, dialogą ir kintantį teatro veidą skaitys tyrinėtojai, akademikai, jaunieji kritikai iš trijų šalių. Šia konferencija taip pat siekiama tęsti šviesaus atminimo teatrologės, rašytojos Viktorijos Ivanovos kartu su bendraminčiais ir kolegomis inicijuotą nuo 2010 iki 2017 m. kasmet vykdavusią Tarptautinę jaunųjų teatro kritikų konferenciją.

Programoje taip pat pristatoma Lietuvos teatro vitrina, kurioje forumo dalyviai galės pamatyti įdomiausius pastarojo sezono lietuviškus spektaklius. Kiekvieną forumo dieną vyks tinklaveikos renginiai ir susitikimai, supažindinsiantys svečius iš Latvijos ir Estijos su lietuvių teatro kūrėjais, teatrų atstovais, nepriklausomais prodiuseriais ir, tikėtina, padėsiantys užsimegzti ryšiams tarp scenos menų profesionalų Baltijos šalyse.

 

Tarptautinė konferencija MIND THE GAP

Rugsėjo 24–29 d. vyksiančiame Forume rengiama ir tarptautinė konferencija „Mind the Gap“, kurioje dalyvaus 14 pranešėjų iš trijų Baltijos šalių. Atsispyrus nuo idėjos diskutuoti apie kartų santykį, (ne)susikalbėjimą, bendradarbiavimą ar, priešingai, maištą susidūrus skirtingų socialinių, istorinių, kultūrinių aplinkybių suformuotoms patirtims, konferencijos pavadinimui pasirinkta „plyšio“ metafora, raginanti į egzistuojančius kartų skirtumus pažvelgti įvairiais kampais.

„Paprastai Baltijos dramos forumo programą lydi dramaturgų ir teatrologų pasidalijimai apie šiuolaikinę nacionalinę dramaturgiją. Šiais metais pokalbio temą nusprendėme praplėsti ir įprastines diskusijas paversti tarptautine konferencija „Mind the Gap“. Rugsėjo  24 – 25 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje pranešėjai iš trijų Baltijos šalių nagrinės, kokie procesai vyksta keičiantis teatro kartoms, kaip kinta teatro estetika, kritika, mąstymo apie teatrą kryptys. Bus kalbama apie pokyčius teatre vaikams, operoje, šokio teatre bei dramaturgijos interpretacijose, apie kintančias teatro režisierių kartas, bei galimybes skirtingoms kartoms sėkmingai bendradarbiauti. Pranešimą tema „Uždarant plyšį tarp rytų ir vakarų“ skaitys režisierė, dėstytoja Yana Ross, profesorė iš Tartu universiteto Anneli Saro kalbės apie „Demiurgus ir amatininkaus šiuolaikiniame Estijos teatre“, o akademikė iš Latvijos Ieva Rodiņa pasakos apie kartų pasikeitimus šiuolaikiniame Latvijos teatre,“ – sako konferencijos koordinatorė teatrologė Kristina Steiblytė.

Bilietai