Ar mes nusigręžėme nuo Palestinos?

Diskusija su NANOOK

DISKUSIJOS DALYVĖS

Gabrielė Tervidytė – socialinė darbuotoja, dirbusi ir gyvenusi Palestinoje

Gintarė Masteikaitė – Lietuvos šokio informacijos centro vadovė, ,,Kaunas Europos kultūros sostinė 2022” scenos menų programos kuratorė

Goda Jurevičiūtė – Žmogaus teisių stebėjimo instituto projektų vadovė

Eglė Murauskaitė – ICONS projekto vyr. mokslininkė prie Merilando universiteto (JAV), atsakinga už krizių simuliacijų kūrimą ir įgyvendinimą Europoje

 

MODERATORIAI

Eglė Murauskaitė 

Karolis Vyšniauskas – ,,Nanook” žurnalistas

 

KALBA: lietuvių

LAIKAS: spalio 6 d. 15:00
VIETA: SIRENŲ klubas: Kablys + Kultūra (Kauno g. 5)

Diskusija bus įrašoma ir publikuojama Nanook tinklalaidėje ,,Nyla”: http://nanook.lt/podcast/

Festivalio užsienio programoje žiūrovai išvys palestiniečių dramaturgo, aktoriaus Amer Hlehel ir režisieriaus Amir Nizar Zuabi spektaklį „Taha. Poeto gyvenimas“. Tai yra jaudinantis draminis kūrinys, kuriame apžvelgiamas menininko gyvenimas ir kūryba. Eilėmis pasakojama, ką patyrė pabėgėliai ir apie 1,5 milijono palestiniečių, likusių gyventi Izraelyje po 1948–1949 m. karo. Vis dėlto šiuo spektakliu veikiau siekiama švęsti gyvenimą, o ne vien atskleisti žmogaus ir kūrėjo tragediją.

Atsispiriant nuo spektaklio „Taha. Poeto gyvenimas“ temos, rengiama diskusiją pavadinimu „Ar mes nusigręžėme nuo Palestinos?”. Diskusijoje norima į temą pažvelgti plačiau, panagrinėti Palestinos klausimą iš lietuvių perspektyvos, išgirsti bei pasidalinti asmeninėmis patirtimis.

Diskusijoje bus nagrinėjamos temos, susijusios su Lietuvos užsienio politika Palestinos atžvilgiu, apžvelgiama Lietuvos viešojoje erdvėje esanti informacija apie Palestiną. Neaplenksime ir meno bei kultūros – pažvelgsime į Palestinos menininkų kūrybą ir tai, ką ji reiškia mums šiandien.

 

DISKUSIJOS DALYVĖS
Gabrielė Tervidytė – socialinė darbuotoja, dirbusi ir gyvenusi Palestinoje. Pagrindinės G. Tervidytės veiklos sritys gyvenant Palestinoje: darbas su psichologines traumas patyrusiais vaikais, socialiniai bendruomeniniai projektai ir Sensorinės įrangos turinio kūrimas (inovatyvios technologijos, kuriančios palankią fizinę ir psichologinę erdvę terapijoms, atsipalaidavimui, mokymuisi).

Gintarė Masteikaitė – Lietuvos šokio informacijos centro vadovė, Kaunas Europos kultūros sostinė 2022 scenos menų programos kuratorė. Gintarė Masteikaitė ne kartą lankėsi Palestinoje, yra susipažinusi su vietine šiuolaikinio šokio ir cirko bendruomene. 2015 m. Gintarė į Lietuvą atvežė pirmą šiuolaikinio cirko spektaklį iš Palestinos, taip pat pristatė filmą, kuriame vienas pagrindinių veikėjų buvo palestinietis cirko ir šokio atlikėjas Fadi Zmorrod. Gintarės Masteikaitės iniciatyva į Palestiną nuvežti šokio spektakliai vaikams, juos rodė Dansema šokio teatras.

Goda Jurevičiūtė – Žmogaus teisių stebėjimo instituto projektų vadovė, iki tol ne vienerius metus dirbo žurnaliste. Goda Jurevičiūtė nuolat domisi Vidurio Rytų aktualijomis, savo žinias pildo lankydama šio regiono šalis. Goda yra aplankiusi ir Palestiną, ten tris mėnesius dirbo Beit Jibrino pabėgėlių stovykloje.

Eglė Murauskaitė – ICONS projekto vyr. mokslininkė prie Merilando universiteto (JAV), atsakinga už krizių simuliacijų kūrimą ir įgyvendinimą Europoje. Eglė daugiau nei 9 metus dirba su tarptautinio saugumo ir nekonvencinių grėsmių klausimais – nuo hibridinių ir pilkosios zonos konfliktų iki branduolinių ginklų platinimo. Eglė taip pat yra nereziduojanti vyr. mokslininkė Vilniaus Politikos Analizės Institute (VPAI), kur dirba su studija apie užsienio kovotojus Ukrainoje. Ji yra kasmėnesinės tinklalaidės “NYLA Update” bendraautorė, aptarianti ilgalaikias geopolitines tendencijas ir iššūkius; ji taip reguliariai komentuoja saugumo ir JAV aktualijas Lietuvos žiniasklaidoje. Po saugumo studijų magistro laipsnį Paryžiaus Science Po universitete, jos plati tarptautinė patirtis apima darbą ir studijas Olandijoje, Egipte, Australijoje, JAV ir kitose šalyse.

Bilietai